Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet összeszedni 500...

Hogy lehet összeszedni 500 pontot (ugyanis volt, ahova ennyi kellett)?

Figyelt kérdés

Károly Róbert Főiskola, pénzügy és számvitel (ANA) 500!!!


Hogy lehet ennyit összeszedni? Mármint tudom, mi a módja, de akkor is, ez kinek sikerült? Egyelőre még nincs statisztika róla, de gondolom, 1 ember került csak be a 40 jelentkezőből.


Ilyenkor elgondolkodom, hogy tényleg én vagyok a sík hülye, amiért örültem, hogy az ELTE-TTK-ra 402 ponttal bejutottam (bár igaz, én két éve felvételiztem), vagy néhány embernek adathordozó van az agya helyén?


Bár most megnéztem, amióta van ez az egyetemen, ez az első, hogy elindult a szak és be is jutott rá valaki. Kérdem én, minek ez az irreális pontszám? Még a BCE-n is elég volt a 450 ugyanerre, pedig jóval színvonalasabb iskola.


Nem mintha ide akarnék menni, de egyszerűen hihetetlen, miket várnak el. Nem túlzás ez?


2016. júl. 27. 04:09
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem vmit felreneztel. En iden felveteliztem,neztem hogy hova mennyi kellett,de azt irta az eduline hogy a legmagasabb ponthatar iden ami kellett az 480 pont volt az Elte biosz-fizika tanarira :)
2016. júl. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
458 kellett a fent emlitett szakra :)
2016. júl. 27. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

500 pont eléggé túlzás szerintem, én még felső határt is meghatároznék a pontoknál: legyen mondjuk 480, vagy akár 490 pont, de afölött elég irreális az elvárás. Most komolyan: egy-két pontot sem hibázhat az ember?


De itt ( [link] ) és itt ( [link] ) 500 pont van írva.

2016. júl. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ha 500 lett a határ, azt jelenti, van, aki elérte. Innentől nem irreális. A ponthatár nem elvárás, hanem valakinek a teljesítménye...
2016. júl. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed az intézmény saját felvételi rendszerét, láthatod hogy van olyan feltétel, ami megléte esetén automatikusan 500 pontot adnak, pl. olimpiai sportolóknak.
2016. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez csak azt jelenti, hogy ebben az intézményben EGYETLEN ember volt 450-500 közötti ponton (és finanszírozási forma!). Ilyenkor az utolsóként felvett hallgató pontja lesz a ponthatár (vagy egyetlen!!)

Ezért van 480 Miskolcom vagy 482 a kommunikáción.

2016. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Ajánlom figyelmedbe kedves kérdező:


"Találtunk néhány toplistás pontszámot, de a fentiek alapján ezeket érdemes óvatosan kezelni. A Kaposvári Egyetem pénzügy és számvitel nappali, állami ösztöndíjas alapképzésére például 492 ponttal lehet bekerülni. A szak leírásából látható, hogy a képzés keretszáma (5-40 fő) a tandíjat fizető diákokkal együtt van megadva. Mindebből az következik, hogy csak annak nem kell fizetnie, aki igazán jó eredményt ér el. Hasonló okokból lehet, hogy az azóta az egri Eszterházy Károly Egyetembe tagozódott gyöngyösi Károly Róbert Főiskola pénzügy és számvitel szakjára a maximális, azaz az 500 pontos ponthatárt állapították meg. Ez lényegében azt jelenti, hogy ide nem vesznek fel állami ösztöndíjas hallgatót."


Forrás: [link]

2016. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi értelme annak amit az index írt. 5-ösnek van igaza, itt el lehet olvasni [link]
2016. júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!