Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb konzervatórium;a...

Kocsis Izabella kérdése:

Melyik a jobb konzervatórium;a Bartók Béla vagy a Szent István?

Figyelt kérdés

Légyszíves lehetőleg olyanok írjanak akiknek van saját tapasztalatuk!

Már 5 éves korom óta zongorázom és szeptembertől leszek 8.-os és nagyon megszerettem a jazz-t.Eddig még nem tanultam jazz zongorát és ha most így elkezdem akkor lehet esélyem bekerülni a jazz zongora szakra?Vagy inkább csak a klasszikusra jelentkezzem inkább?

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2016. júl. 27. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Én ugyan nem járok oda, de a Bartókba akartam tovább tanulni. Oda szerintem ne! Elmondták a tanárok is nyíltan, hogy ott megy a füvezés, állandó alkoholizálás, cigizés. A Szent Istvánban jobb a közösség (egyik ismerősöm odajár, ő mesélt róla sokat).

Ha nem tanultál eddig jazzt egy év alatt nem hiszem hogy fel tudsz fejlődni olyan szintre, hogy felvegyenek oda. A helyedben inkább a klasszikussal próbálkoznék, arra több esély van, de oda is nagyon-nagyon jónak kell lenni! Nagy a konkurencia egy olyannak akinek a szülei nem zenészek. Az ismerősöm szülei zenetanárok, de még így is hátrányban van a zenész szülőkkel rendelkező osztálytásaival szemben.

2016. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsod és az értelmes válaszod!:)

(Adtam egy zöld pontot).

2016. aug. 3. 18:02
 3/5 anonim válasza:
Szia! Én a Bartók konziba szeretnék menni. Azt tudom, hogy a Szent Istvánban nagyon kell tanulni. A Bartók "kicsit" könnyebb. Ha 4,75 körüli az átlagod, menj a Szent Istvánba!
2016. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak nem szolistak vagy koncertmesterek vagy nagy zeneszek a felmenoid, akkor inkabb a Szt Istvan. Huzisabb, de jobb is.
2019. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a Bartók konziba járok, szerintem kivételesen jó mind a jazz, mind a klasszikus zongora szak. A füvezés, cigizés, alkoholizálás ugyanúgy megy a Szent Istvánban is. Ha nem akarsz belemenni, nem fogsz, szerintem akaraterőtől függ. Kisebb az iskola, mint az István, ezért sokkal családiasabb, mindenki ismer mindenkit. Ajánlom, hogy menj el a tanárokhoz egy nyílt napra, hogy lásd hogy megy az egész
2021. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!