Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elvégzek egy 3 éves szakmun...

Ha elvégzek egy 3 éves szakmunkás iskolát utána el mehetek még egy közép iskolába 9 . edikesnek?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne mert most 11-be megyek, 3-ik évem egy szakmunkás iskolába de sajnos egyáltalán nem tetszik a szakma, valahol egyszer azt olvastam, hogy 21 éves korig lehet jelentkezni..ez igaz? Ha el végzem ezt a szakmát akkor el tudok menni egy közép iskolába még? Most vagyok 17 éves, márciusba fogom betölteni a 18-ik életévemet.

Köszönöm a válaszokat!


2016. júl. 27. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Estire bármikor mehetsz.
2016. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És nappalira?
2016. júl. 27. 21:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek, mehetsz.
2016. júl. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem.

És ezt, hogyan kell ilyenkor csinálni? Tehát én májusba végeznék akkor nyáron menjek be a suliba, hogy szeretnék jelentkezni vagy pedig nekem is előtte való évben október környékén kell jelentkezni?

Mitől függ, hogy fel e vesznek? Esetleg a három év alatti átlagok? Vagy az általános iskola átlag?

2016. júl. 28. 19:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyáron érdemes ezzel foglalkozni, mert akkor alakulnak az osztálylétszámok, és tudnak biztosítani arról, hogy felvesznek.

Megjegyzem nagyon jó benyomást kell tenni a vezetőségre, hogy ilyen idősen nappalira felvegyenek, van a létszámhiány.

2016. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor gondolom itt rengeteget számít a megjelenés, az év végi átlagok és a hozzáállás is..

Azt még meg kérdezhetném, hogy mi az átlag? Tehát, hogy átlagosan fel veszik az ilyen "diákokat" vagy nem jellemző? Esetleg ha létszám hiány van?

Egyébként nagyon szépen köszönöm a választ!:)

2016. júl. 28. 19:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet erre általánosságban válaszolni. Attól is függ, most milyen középiskolában gondolkozol.

Megmondom őszintén, én gimnáziumban dolgoztam, de hasonlóval még sosem találkoztam (csak olyannal, hogy bukdácsolnak a diákok). A korodbelieket estin látják szívesen. Azt tudom elképzelni, hogy esetleg esélyed lehet olyan szakközépiskoláéban, amely kapcsolódik a mostani képzésedhez. De ez csak egy felvetés, mert mondom, tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban: elvi lehetőség adott arra, hogy Te még nappalira járj, de gyakorlatban nem jellemző, hogy egy lassan felnőtt ember nappalira akarjon járni.

Még az elképzelhető, hogy magántanulóként folytasd. Ez esetben nincs megtiltva, hogy órára bejárj, és talán ők is könnyebben fogadnak.

2016. júl. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezután még egy szakmára mennél vissza vagy érettségire?
2016. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még egy szakma, egy másik iksolába
2016. aug. 10. 21:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Törvény szerint csak estin tanulhatsz még egy szakmát de ahova én járok járnak olyan emberek nappalin akiknek van egy szakmájuk mert az igazgató megengedte nekik de voltak olyanok akiknek nem engedte meg ahova szeretnél jelentekezni annál a sulinál érdeklődj majd
2016. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!