Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem vagyok jogosult se...

Ha nem vagyok jogosult se ösztöndíjakra, se kollégiumra, és nincstelen csóró vagyok, akkor inkább ne is iratkozzak be mesterképzésre, hanem maradjak a szülifalvamban segédmunkásnak?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Munka? Diàkhitel? Társbérlet? Rinya helyett...
2016. júl. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

első, paraszt vagy

menj mesterképzésre, és dolgozz mellette valami diákmunkát

vagy hagyj ki egy évet és rakj félre pénzt

elég sok megoldás van általában egy problémára, harmadszorra feladni is ostobaság, nem hogy elsőre

2016. júl. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Adott egy felnőtt ember, alap diplomával, tervekkel és az államtól várja, hogy eltartsa, amíg ő tanul. 23+ evesen diplomával önmagát nincstelen csórónak titulálja aki csak segédmunkára jó. Miért en vagyok a paraszt, aki szerint csak rinyál? Mert azt csinálja?
2016. júl. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha falun laksz és nincstelen csóró vagy, akkor kapsz kolit és szociális ösztöndíjat.
2016. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem várom el az államtól, hogy eltartson, csak nappali képzés mellett nem tudok annyit diákmelózni, hogy abból ki tudjam fizetni a horribilis összegű lakbért, megéljek, és közben még alvásra is jusson időm..

Diákhitelt valószínűleg muszáj lesz felvennem, de azt is csak szemeszter közepén utalják, és egyelőre arra sincs pénzem, hogy felvonatozzak 300 km-t beiratkozni az egyetemre..

Kihagytam már így is 3 évet, de az a baj, hogy errefelé nemigen van munka, ahol lakom, nemhogy még olyan, amiből félre is tudnék tenni.. :D

Elvileg nem vagyok jogosult semmilyen támogatásra, mivel örököltem a kis viskót, amelyben lakom, és egyedül élek, nincsen 4 testvérem, (fél)árva sem vagyok, és cigány sem.

2016. júl. 28. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!