Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi ösztönöz valakit arra,...

Mi ösztönöz valakit arra, hogy filozófia MA-ra menjen?

Figyelt kérdés
Oké, szereti ezt csinálni, érdekli, de az ilyen emberekben nem fogalmazódik meg, hogy egyszer dolgozni is kell?
2016. júl. 28. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy ez az egyetlen olyan dolog, amihez ért?

Lehet, hogy mellette 3 nyelven fordít és annyit keres havonta, mint a te éves fizetésed. Ne ítélkezz ismeretlenek felett!

2016. júl. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ismerős, biztosíthatlak, hogy nincs semmilyen különleges skill. Nem akarom csupán megbántani egy ilyen kérdéssel...
2016. júl. 28. 16:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted aki elvégzi, nem dolgozik semmit?


Én elvégeztem, kaptam munkát ugyanúgy, mint a többi ismerősöm, aki elvégezte.

2016. júl. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ismerős, biztosíthatlak, hogy nincs semmilyen különleges skill."


- Ja, a Te ismerősödről van szó. Meg is kérdezhetnéd őt, ez volna a legegyszerűbb és legcélravezetőbb megoldás, de inkább kiindulunk az előítéleteinkből és szubjektív ítéleteinkből.


Hogy mi oka lehet? Pl. az, hogy érdekli, eddig ezt tanulta, szeretné még két évig mélyíteni az ismereteit, úgy gondolja, nem lesz gond az elhelyezkedéssel.


Őszintén szólva, amennyire én átlátom az egyetemistákat, ha egy irodába asszisztenst kellene felvennem, előbb választanék egy filozófia szakost, mint pl. egy kommunikáció szakost.

2016. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

nem szabad lenézni és lesajnálni másokat.

én nemrég tök jól összebarátkoztam egy csajjal, nagyon szimpatikus volt. aztán pár beszélgetés után feljött az egyetem. kérdezte,hogy hova járok? mondtam,hogy milyen mérnöknek tanulok. és egyből eltűnt a mosoly az arcáról, elkezdett szabadkozni,hogy ő filozófiára jár meg most biztos lenézem meg hülyének tartom...pedig egyáltalán nem...de annyira benne van már, mert mindenkitől csak a lenézést kapta.

az a nagy helyzet,hogyha valaki hülye és a természete is gázos,akkor a legpiacképesebb szakmával sem fog jól keresni,vagy nem is lesz munkája.

de ha valaki okos, érdekli az adott szakma és próbál benne jó lenni,akkor a leg"büfészakabb" diplomával is tud jól keresni. tudok olyat, aki néprajzzal keres jól. és tudok olyat aki mérnökivel nem talál sehova munkát.

ne általánosítsunk. :)

a kérdésre válaszolva: gondolom azért, mert ez érdekelte és lát benne lehetőségeket.

2016. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!