Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha angolul tanultam attól...

Ha angolul tanultam attól érettségizhetek németből?

Figyelt kérdés

Estin tanultam, a 4 évet elvégeztem de az érettségi díjat nem tudtam kifizetni. Most belevágnék viszont németből szeretnék érettségizni. ( németűl jobban tudok mint angolul ami egyenlő a nullával)


Ha nem lehetséges szerintetek érettségiig el lehet jutni angolból egy 4-es osztályzatra? Gyári munka mellett? 22 éves vagyok.


2016. júl. 29. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ki érettségizhet NÉmetből ?

Bárki, akinek az érettségire való jelentkezéskor

• van tanulói jogviszonya egy magyar középiskolával és vannak év végi osztályzatai németből. Ezeket a jegyeket osztályozó vizsgá(ko)n is megszerezheti. Osztályozó vizsga olyan intézményben tehető, ahol az német szerepel a pedagógiai programban Az osztályzatokat a vizsga megkezdéséig kell megszerezni.



• nincs tanulói jogviszonya (pl. már érettségizett). Neki nem kell osztályzatokkal rendelkeznie.



Azoknak, akiknek nincs tanulói jogviszonyuk, nem kell osztályozót tenniük - csupán jelentkezni kell az Oktatási Hivatalnál minden évben az adott határidőn belül. Tanulói jogviszonyon kívül az érettségi vizsgáért díjat kell fizetni,

2016. júl. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Természetesen lehetséges. Viszont lehet h. a nyelvvizsga hasznosabb lenne, nem tudom mik a későbbi terveid. Ha csinálsz németből középfokú, C-tipusú nyelvvizsgát, német érettségi alól fel is mentenek. Legalábbis ez még 4 éve így volt.
2016. júl. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem is 4 éve, hanem 6 éve, bocsánat. Nem tudom, azóta mennyit változtattak.
2016. júl. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már nem így van, a nyelvvizsga nem váltja ki az érettségit, viszont egy közép nyelvvizsga 28 többletpontot ér.
2016. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!