Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik most mennek 12. -be. Ti...

Akik most mennek 12. -be. Ti mit fogtok csinálni érettségi után? Munka, egyetem, főiskola?

Figyelt kérdés

Szinte minden osztálytársam tudja hogy mit szeretne érettségi után csinálni. Valaki felsőoktatásra megy valaki dolgozni fog de van olyan is aki családot alapìt bár nekik van hova.

Én most rendészetire járok de nem szeretnék ezen az ágon tovább menni. Jó a suli, jó a társaság de a szak már fél éve nem érdekel.

3 jóbarátom van az osztályba. Az egyik egyetemre megy, a másik fősulira, a harmadik dolgozni fog.

Ti tudjátok már mit fogtok csinálni?

Nálunk a 3 bátyámnak nincs diplomája szóval én lennék az első, de diploma nélkül is lehet valakinek jó munkája..olyan nehéz.

18L


2016. júl. 30. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy elképzelésem, ami mellett kitartottam az okj-s jelentkezésekig. Aztán egyik osztálytársam feldobott egy ötletet, hogy menjek vele egy szakra a középiskolában indult, és úgy voltam vele, hogy jó miért is ne. Igazából nem tudtam mire vállalkozok, meg a beiratkozás napján kérdeztem az egyik tanáromat, hogy ez az-e amire én gondolok. És azt kell mondjam, hogy ennél jobb döntésem még az életben nem volt(legalábbis az iskolai részt nézve).


Úgyhogy ne keseredj el van még időd kitalálni mit szeretnél. Ha meg érettségi után se tudod, akkor menj dolgozni 1-2 évet. Nem kell rögtön felsőoktatásba menni.

2016. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én egyetemre készülök, a Semmelweisre szeretnék bekerülni, mert mentőtiszt akarok lenni. De még bármi változhat, ha esetleg találok valami olyat, ami jobban felkelti az érdeklődésem. Semmi sem biztos még, de egyenlőre nem aggódom emiatt, mert van még egy kis időm dönteni.
2016. júl. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én prog- vagy mérnökinfóra szeretnék menni. Valószínűleg felvesznek, ha nem, akkor mindenre alkalmatlannak nyilvánítom magam :D
2016. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!