Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az anyagi helyzetünk miatt...

Az anyagi helyzetünk miatt félek, hogy így nem tudom elkezdeni az egyetemet! (kollégium kérdés) Mit tehetnék, van ötletetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén kezdeném az egyetemet(NKE) ahol az előzetes hírekkel ellentétben most kiderült,hogy civil szakon nem kapnánk kollégiumot,de be lehet adni jelentkezést nyomós indok vagy nagyon szorult helyzet esetén és talán van rá esély,hogy felvegyenek kollégiumba. Mi heten élünk itthon,az anyukám nevelőszülő,2 állami gondozott gyerekkel foglalkozik évek óta,de emellett dolgozik mást is(pultos). A gyermekekkel csak jószívűségből foglalkozik,ebből neki anyagi haszna elhanyagolható mértékben származik. Van egy örökbefogadott testvérem és még egy rendes testvérem is,így jogilag három gyermek tartozik a családhoz. Apám külföldön dolgozik és bár erre a lakhelyre van bejelentve illetve papíron házasok,de nem élnek együtt már régóta,csak a hitelek és mindenféle huzavona miatt ők nem váltak el hivatalosan,így egyszerűbbek ezek az ügyek. Apám tartozásai végrehajtásra vannak adva,így az ő fizetése elmegy a több százezres törlesztésekre,nem támogat minket már évek óta. Anya pultos fizetéséből élünk hatan(illetve a 2 gondozott gyermek kapja a saját ellátmányát,de az általában nem elég még rájuk sem). Én pont azért választottam civil szakot,hogy tudjak mellette dolgozni legalább valamennyit és ne tőlük vegyem el a kenyérpénzt,de ha albérletben kéne laknom,annyit nem tudnék dolgozni az iskola mellett,hogy rendesen tudjam azt is fizetni a mostani albérletárak mellett. Mivel anya gondoz gyerekeket és mivel papíron nincsenek elválva apámmal,ezért én szociálisan nem számítok rászorulónak,mert van két eltartó,plusz a két gondozott gyermek nem is tartozik jogilag az eltartottak közé,mert rájuk jár valamennyi ellátmány. Így nem elég nyomós az indok a kollégiumra,de albérletet tényleg nem tudnánk fizetni. Már azon gondolkodom,hogy el sem kezdem az egyetemet,én nem fogom hagyni,hogy anya már így is súlyos betegen halálra dolgozza magát az én diplomámért. Nem tudok semmit sem kitalálni,félek,hogy ilyen helyzettel elutasítanak mindenhonnan,mert nem számítok eléggé rászorulónak. Ti mit tennétek,hogy próbálnátok ezt megoldani? Diákhitelt nem fogok felvenni,nem akarom már ennyi idősen elkezdeni felhalmozni az adósságot.
2016. aug. 4. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért nevelőszülőként kap 60e-t, plusz az ellátmányt... mellette dolgozik is, másnak a közmunkabére nincs ennyi.
2016. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
elnézést,nem kap 60000 ft-ot,mert nem hivatásos nevelőszülő..akkor nem csak 2 gyermek lenne nálunk...foglalkozásként ez csak 2-3 éve van elismerve és amikor ezt átsorolták,akkor lehetett dönteni,hogy valaki hivatásos lesz és csak ezzel foglalkozik,vagy maradnak nála az eddig nevelt gyerkőcök és kapja rájuk az ellátmányt plusz a tiszteletdíjat(ami asszem 12-13000 ft körüli összeg összesen a két gyerekre). Ő nem akart már több gondozott gyereket,csak ezt a kettőt felnevelni rendesen,hiszen sok éve nálunk élnek már és a családhoz tartoznak,így ő nem soroltatta át magát. Ha közmunkás lenne,jobb lenne, úgy szociálisan rászoruló lennék.
2016. aug. 4. 16:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Reménytelen dolgok ezek... a végeredményt nézve én is hasonló helyzetben vagyok, hiába élek gyakorlatilag mélyszegénységben, hivatalosan sajnos nem vagyok jogosult semmilyen támogatásra, ráadásul olyan egyetemre vettek fel, amelyiknek csak leánykollégiumai vannak.. kolira is épphogy futná diákmelóból, nemhogy albérletre (szobára), szóval most teljesen tanácstalan vagyok én is, munkásszállókon és hasonló helyeken próbálkozom már.. elcseszett ez az egész bürokrácia.. emlékszem alapszakon a nálam sokkal gazdagabb szaktársam kapta minden félévben a többszázezres szoctámokat, én meg semmit.. azt már nem nézik, hogy az ember ténylegesen hogyan is él, és valóban rászorult-e vagy sem.. teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom még, hogy fogom kezdeni a sulit, kínomban már elkezdtem árulni a dolgaimat, még az ágyamat is meghirdettem..
2016. aug. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!