Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE vagy a Károli Gáspár...

Az ELTE vagy a Károli Gáspár Református Egyetem japán szakja jobb?

Figyelt kérdés
Szívesen beszélgetnék ott tanuló diákokkal , lenne pár kérdésem

2016. aug. 5. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Mindegy. Elte nevesebb, de másikon jobb a hangulat állítólag. A japán nyelvet pedig nem annyira érdemes tudni, mint sok anime fan hiszi.
2016. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen én is így hallottam. Igaz,hogy az anime által ismertem meg Japánt. De nem csak azért akarok oda menni később,hogy felirat nélkül nézhessem az animéket . Szeretnék megismerkedni a történelmével, kultúrájával, elsajátítani a nyelvet,az írást. Olyan munkát szeretnék ami összeköt Japánnal. Fordítóra gondoltam. De szívesen dolgoznék kint is . Csak hogy ha letenném ezt a szakot ott nem hiszem hogy sok mindent kezdenének velem. Azt olvastam , hogy cégeknél tudnának összeköttetőnek alkalmazni ennek a letételével. De nem tudom biztosan a dolgokat, ezért szeretnék részletesebb dolgokat megtudni :)
2016. aug. 6. 12:52
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

1. hozzászóló

Elmondanád, hogy miért nem érdemes?

Jelenleg japánul és oroszul éri meg a legjobban tanulni, sokkal több értelme van, mint második nyelvként a németet vagy a franciát választani.

2016. aug. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem érdemes :o csak én ha pl ki szeretnék költözni Japánba, akkor ha letenném ezt a szakot akkor ott kint ezzel el tudnék helyezkedni? Nem tudok igazán ilyen dolgokat,ezért érdeklődnék :)
2016. aug. 8. 17:52
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Ezzel nem tudsz elhelyezkedni Japánban. Ott mindenki tud japánul perfektül, nem fognak felvenni egy külföldit akinek annyi az összes végzettsége, hogy tud japánul akcentussal.


Ha japánban el akarsz helyezkedni, tanulj olyan szankmát, ami keresett a nemzetközi piacon (mérnök, orvos, stb).


És Japán nem az EU, nem lehet csak úgy kiköltözni oda. Turistaként tartózkodhatsz az országban 3 hónapig vízum nélkül, de turistaként nem dolgozhatsz. Ha ennél tovább akarsz kint tartózkodni, vagy munkát akarsz vállalni, ahhoz megfelelő vízum kell.

2016. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na ilyenekre lennék kíváncsi :) köszönöm az infót :)
2016. aug. 8. 18:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem neked írtam a 2. választ, hanem az 1. kommentelőnek.
2016. aug. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
Az ELTE színvonalasabb, többet nem kell részletezni. De ezzel Japánban nem fogsz munkát találni. Ott annyit mondanának rá, hogy oké, jártál egyetemre, de csak azt tanultad meg, amibe az itt élők beleszülettek. Vagyis tudsz japánul, ismered a kultúrát, a történelmet, de ennyi, náluk ez nem elég semmire. Ha ki akarsz menni, akkor legyél mondjuk mérnök, ahhoz tanulj meg japánul, és már több esélyed van. De akkor is háttérben leszel, mert nyilván ott jobb egyetemek vannak és japánul se fogsz pár év alatt olyan szinten megtanulni, ahogy egy ottani 25 éves beszél. Meg Japán azért teljesen más káposzta, mint Németország vagy az UK, amit meg is értek.
2016. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Jelenleg japánul és oroszul éri meg a legjobban tanulni, sokkal több értelme van, mint második nyelvként a németet vagy a franciát választani."

És mi alapján állítassz ekkora hülyeséget ? Az álláskereső oldalakon 2. legkeresetebb a német, utána a francia. Az orosz jóval hátrébb van, a japán pedig a legvégén a kínai és hasonlók mellett. A legjobb életszínvonal Európában a német és skandináv nyelvű országokban van. Tudom, mert egyikben élek. Luxemburg is jó hely, ahol egyik rokonom él. Ott kell a francia nyelv. Ami egyébként az Európai Unió munkanyelve az angol mellett. A diplomáciában is jelentős nyelv, de sok multi számára is előny, ha beszéled. Az oroszt beszéli felsőfokon pár rokonom, de semmire nem mennek vele. Kiköltözni oda nem akarnak (volt orosz osztálytársam beszélt az országról, ezért megértem) és üzleti életben angolul tárgyalnak az oroszok is. Ráadásul inkább férfi partnert várnak el. Egyik szülőm japán. Erre sincs nagy igény. Munkához nem kell. Max arra tudja használni animén és Japán utakon kívül, hogy néha korepetál egy japán szakost. Japánba élni pedig külföldinek nehéz. Ha egyáltalán kijut és adnak neki munkát. Ott senkit nem hat meg a felső japán nyelvizsga. Nekik anyanyelvük ez és utálnak nem japánnak még albérletet is adni. Nem rajonganak a multi kultiért. Ha nem hiszed, akkor nézz utának a bevándorlók arányának. De egy japán iskola vagy japán munkahely nem biztos, hogy való egy nem ázsiainak. A szülőm csak jobban tudja. Európában az angol, német, francia, skandináv nyelvek a legfontosabbak. A kínait is túlértékelik sokan. ők is tudnak angolul. Legalábbis, aki számít.

2016. aug. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen KRE. Az ELTE-n fele annyi japán nyelvet nem fogsz tanulni. Tapasztalatból írom.
2021. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!