Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így be tudom hozni a lemaradás...

Így be tudom hozni a lemaradásomat?

Figyelt kérdés

Az egyetemen tömbösítve vannak az óráim és igazából 2 nagy csoportra vannak osztva. Az egyik óracsoport a matekra épül, a másik meg más természettudományos tárgyra épül rá minden félévben. Ezen kívül meg vannak a töltelék tárgyak, amik max +1 tárggyal vannak összefüggésben vagy csak egy adott félévben van. Ráadásul van olyan tárgy is, amihez 2 tárgyat kell teljesíteni és abból csak az egyik van meg.

Remélem érhető, de ha nem elmagyarázom másképp is.


Namár most, a matek nem az erősségem és emiatt azokkal a tárgyakkal folyamatos csúszásban vagyok, viszont lesznek majd szigorlatok is, amik előfeltételei a 3. és 4. év tárgyainak.


Nagy nehezen sikerült kideríteni, hogy egy félévben 15 kreditet kell összegyűjteni, illetve egy év alatt 30-at, hogy ne tegyenek át fizetősre.


Ebből kiindulva azt találtam ki, hogy felveszem az 1. és 2. félév tárgyait, ami elmaradt emellé, hogy meg legyen a kreditszám a 3. és 4. félév tárgyait elosztom úgy, hogy következő évre is maradjon legalább 15 kredit.

Én úgy gondolom, hogy akkor a szigorlatokra meg lesz az elmaradás és a továbbiakban nem kell havi 2x eljárkálnom a suliba(egyébként messze is van, meg dolgozom is, de ennyit talán kibírnak).


Egyébként azért is lehet ez jó, mert akkor talán nem lesz akkora teher rajtam, hogy túl sok tárgyat veszek fel és nem tudok teljesíteni megfelelően stb.

Csak még azt nem tudom, hogy "töltelék" tárgyakat vegyek fel inkább vagy olyat ami ráépülős. Vagy fele-fele arányban. Esetleg ha meg lesznek az órarendek, akkor az alapján veszem fel a 2. tanév tárgyait.


Szerintetek ez egy járható út? Mert eddig nekem ez tűnik a legjobb ötletnek. Eddig olyan ötleteim voltak, hogy kiiratkozok meg újrafelvételizek stb, de ez az ötlet tetszik.


2016. aug. 8. 18:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a töltelék-tantárgyakat mindig vedd fel, az nagyon kis energia-befektetéssel megcsinálható, és később nem görgeted magad előtt.

Matekra pedig javasolnék hétvégi külön-matekot fizetős tanárnál, mert anélkül nem biztos, hogy sikerülni fog...

Ez időben és pénzben sem túl jó, tudom, de lehet, hogy csak így lesz eredménye.

2016. aug. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!