Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek, milyenek a...

Mi a véleményetek, milyenek a tapasztalataitok az alábbi budapesti gimnáziumokról? Milyen az oktatás, közösség, tanárok? Milyenek a nyelvtanulási lehetőségek?

Figyelt kérdés

1.Berzsenyi Dániel Gimnázium

2.Szent László Gimnázium

3.Karinthy Frigyes Gimnázium

4.Madách Imre Gimnázium

5.Szilágyi Erzsébet Gimnázium

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. aug. 12. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én a Mechwartot javaslom.
2016. aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Szia. Ez most egy kicsit hosszu lesz. A berzsenyiben nem voltam. De azt hallottam (biztos forrasokbol) hogy itt inkabb a real tantargyakat nyomjak meg. Foleg a fizikat meg a matekot. Persze van egy humanos osztalya de a real tantargyakra nagyobb hangsulyt fektetnek. Nyelvtanulasban atlagon felul van de a tobbi gimit amit irtal egy reszukben erosebben talitjak. Jo a kozosseg. Akiket ismerek szeretnek odajarni. A szent laszloban sokszor voltam. En most voltam nyolcadikos es utolso elotti helyen azt jeloltem. Az epulete hatalmas. Nekem mar tulon tul nagy is. Ez is egy eros iskola. A nyelveket itt egy kicsivel jobban megnyomjak mint a berzsenyiben. A kozosseg itt messze a legjobb. A tanarok akikkel megismerkedtem nagy rrszuk kedves volt viszont voltak kevesbe szimpatikus emberek is. A karinthyt jeloltem ebben az evben masodiknak. Nekem az epulet nagyon tetszik. Itt nagyon erosen a nyelvekre koncentralnak. Szoval itt a felsofoku szerintem elvaras. A diakok nagyon szimpik. A tanarokra mint a laciban itt is jellemzo hogy voltak jofejek meg kevesbe jofejek. Ez is egy eleg eros suli. Akiket ismerek mind imadnak odajarni. A madchban voltam nyilt napon de vegul nem jeloltem. Nekem a madach nem volt szimpi. Sot! Viszont nem akarom leszolni. Ez az en velemenyem. Masnak tetszik. De nekem nem. Az epulet nekem mar tul modern. Olyan palota szeru. A fiuk sokkal kevesebben vannak mint a lanyok. Es allitolag (ezt tobb embertol is hallottam mar) vannak sznobok is. Marmint tobb hires embernek a gyerek jar oda. Szoval gazdag egy suli. Viszont nyelvi teren egy szintben van a karinthyval. A nyilt napon nekem a tanarok se voltak szimpatikudak. Egyik sem. A diakok mondjuk igen...de azert en olxan helyre nem mennek ahol jo a tarsasag de az orakon megorulsz a tanarok miatt. MEGEGYSZER HANGSULYOZNAM HOGY EZ AZ EN VELEMENYEM. De ez is egy eros suli. A szilagyirol csak annyit tudok hogy egy kicsit gyengebb mint a tobbi. Szoval...

Erossegi sorrend:

Berzsenyi

Karinthy/madach

Szent laszlo

Szilagyi

Nyelvi erossegi sorrend:

Karinthy/madach

Szent laci

Berzsenyi

Szilagyi

Remelem segitettem!

U.i.1.: en a helyedben elmennek az osszes helyre de a karinthy vagy a berzsenyi mellett dontenek.

U.i.2.: ajanlom a szent istvant. Ezeknel az iskolaknal egy picivel erosebb. Itt is jo a nyelvoktatas. Oke nem csak ara fektetnek hangsulyt mint mondjuk a karinthyban de azt is rendesn tanitjak. A tanarok jofejek es a kozosseg is jo. Az epuletet meg imadom. Valamint nem utolso sorban szeptembertol oda fogok jarni;)) ha felkeltette az erdeklodesedet amit irtam nyugodtan irhatsz!

Elore is sok sikert a felvetelihez!!:))

14/L

2016. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat,sokat segítettetek vele!:)

Várom a további válaszokat!

2016. aug. 13. 18:47
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Szia:)

Én a Szent László Gimnáziumról tudok neked mesélni, ha érdekel. A többi említett iskolát csak hallásból ismerem, de úgy gondolom, hogy bármelyiket is választod, biztosan nem fogsz mellélőni vele, mert mindegyik jóhírű iskola!

Szerintem egy ilyen fontos döntés meghozatala előtt ( mert nem mindegy, hogy hol és hogyan fogod eltölteni az elkövetkezendő néhány évedet ) érdemes figyelembe venni néhány szempontot:

1.) Mi akarsz lenni? Persze ezt nem muszáj most eldöntened, de azért az nagy segítség, ha legalább tudod, hogy milyen "beállítottságú" vagy, mert akkor érdemes olyan osztályba menned, ahol nagyobb hangsúlyt fektetnek bizonyos tárgyra/tárgyakra. (pl.: ha általánosban eddig gyűlölted a matekot és a kémiát, akkor csak kínszenvedés lesz számodra egy emelt kémia tagozatos osztály.)

Nálunk eddig 5 féle osztály volt, azonban a sok felvételizőre való tekintettel beraknak még egyet.

"A"-sok: magyar-olasz kéttannyelvű, olaszul tanulják a matekot, történelmet, földrajzot, sok anyanyelvű tanár tanít az iskolában, így tényleg állíthatom, hogy igen magas színvonallal sajátítják el a nyelvet. Szinte mindenki megszerzi a nyelvizsgáját. A suli jó kapcsolatokat ápol olaszországi középiskolákkal, így gyakoriak a diákcsere programok is.(persze más országokkal is megy a diákcsere, és a többi osztály is résztvehet ezeken)

"B"-sek:eddig itt emelt matekosok és angolosok voltak, de az új osztály bevezetésével ez most változni fog.

"C"-sek: na, ők lesznek az újak (mondjuk, régen is volt C, de aztán megszüntették, most meg újra lesz). Ha jól tudom ide kerülnek az emelt matekosok.

"D"-sek: emelt rajz és német,sok tehetséges diák van itt, kiállításokat szoktak rendezni a munkáikból.

"E"-sek: emelt biológia-kémia, az egész suli úgy gondolja, hogy ide csak a stréberek járnak, de ez nem igaz. (bár az tény, hogy a többségük nagyon sokat tanul). Ha érdekel a természettudomány, ez a neked való hely. Nagyon sokat kísérleteznek önállóan(persze tanári felügyelettel), nemrég épült meg a hatalmas új labor, király eszközökkel. Mindenkinek saját fehér köpenye van(nagyon vicces, mikor a folyosón rohannak benne, úgy mint az orvosok). Ők a felelősek a suli állatházáért, mindig a másodévesek gondozzák az állatokat (nyuszik, tengerimalacok, dzsungáriai törpehörcsögök, albínó patkányok, papagájok, teknősök...meg még ki tudja mik!) Biológia órán sokszor boncolnak párosával(óriás csótányt, pontyot, patkányt csirkét/úgy, hogy még 15 perce vígan élt/)

"F"-esek: emelt informatika és média, nagyon humoros osztály, jópofa kis közösséget alkotnak. Az osztály egy részének suli után is sok feladata van (riportokat, interjúkat készítenek, van mikor estig is bent maradnak a vágás miatt, sokat hiányoznak az órákról is, mert forgatniuk kell menni, sokszor a telefonjuk az órán szólal meg, de a tanárok többsége elnéző, mert tudja, hogy ez az F-esek élete, így elengedik őket. Az ATV híradóját is ők készítik.

2.) vedd figyelembe, hogy vannak 4 és 5 éves tagozatok is (A,E,F: 5 év, B,C,D: 4 év)

Lehet rendelni sulis pólókat/pulcsikat. Minden osztálynak más színű, de persze olyat veszel, amilyet akarsz. Félre ne értsd, ez nem ilyen kötelező iskolai viselet, de általában tesi órákon ezeket a pólókat szokták viselni az osztályok, ez ilyen hagyomány, de senkit nem ütlegelnek meg, ha nem ilyenben tesizik.

3.) nyelvtanulás: az első idegen nyelv a nyelvi előkészítős osztályoknál az angol, második nyelvet te választhatsz: olasz, francia, spanyol, német, orosz, latin (szakkörként még lehet járni délután japán órákra, azok nagyon jók) Latin óra nem igazán szokott indulni, mert szinte 0-hoz közeli a jelentkezők száma. Tudom, nem mondhatom azt, hogy itt a legjobb a nyelvoktatás, mert nincs viszonyítási alapom, nem tanultam más gimiben, de szerintem az nem véletlen, hogy nagyon sokan nyelvizsgával/nyelvizsgákkal lépnek ki a kapun végzősként (ezek közül többen emelt szintűvel)

4.)A tanárok többsége hihetetlenül jófej, remek ember. Olyanok, akikre boldogan gondolsz vissza majd évekkel később. A férfi tanárokat kiemelném, mert ők viszik az iskolában a hangulatot. Feledhetetlenül szórakoztatóan tanítanak.

5.) sulis programok: a tanév úgy kezdődik, hogy az osztályok egyből 3 napos tanulmányi kirándulásra mennek. (9.-ben Debrecen, Hortobágy és környéke +az összes olyan kis falu az Alföldön, amikről azt se tudtad, hogy léteznek. 10.-ben Aggtelek és környéke. 11.-ben Sopron, Győr, Kőszeg, stb. környéke. 12.-ben Pécs, Szigetvár, stb. környéke+Villányban borkostolás. Így 4 év alatt bejárjuk szinte az egész országot Ha van még 5. év is, akkor az úticélt az osztály választja (ált.-ban külföld)

Novemberben Gólyabál van, decemberben Szalagavató, majd karácsonyi műsorok.

Februárban Kampány van: ez arról szól, hogy az akkor 11.-es osztályok kiválasztanak egy-egy témát, és ilyenkor majdnem egy héten keresztül próbálják megnyerni a többi diák szavazatát (képzelj el egy hadseregnek elegendő pizzat, süteményt, melegszendvicset,főtt ételeket...stb. na, és ezt az adagot szorozd meg még 6-tal. Programokat szerveznek, híres sztárokat hívnak, tanárrablások is mindig vannak...egy szóval ilyenkor egy hétre megőrül a suli. Egyszerűen fergeteges.(a youtube-on sok vidit találsz erről) Tavasszal UNESCO: verseny a 10.-esek között. Az osztályok választanak egy-egy országot, és egy 15-20 perces előadásban bemutatják azt. (poénos szövegek, jelmezek, díszletek, zenék...minden, ami kell. Évközben különböző sportesemények, programok, versenyek, portyák, nyereményjátékok. Nyáron hatalmas bulik a suli balatonszepezdi táborában!

Huhh, napestig tudnám folytatni!Lehet kicsit elfogultnak hangzik, de egyáltalán nem bántam meg, hogy ide jöttem. Remélem tudtam segíteni, ha bármi egyéb kérdésed van, írj nyugodtan!

Egy Lászlós tanuló :-)

2016. aug. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Jaj, még a végéről annyi kimaradt (bár ez ne legyen szempont a választásban), hogy a Szent László Gimnázium jutalmazza a jó tanulókat (nem csak a kitünőket)! 4,6 - 5,0 átlag közötti tanulók tanév végén és karácsony előtt pénzjutalmat kapnak. (+ a kitünők év végén könyvet is). Tudom, ne ez motiválja az embert a tanulásban, de azért be kell vallani, hogy nagyon jól jön ez a kis zsebpénz kiegészítés nyár, illetve karácsony előtt. ;)
2016. aug. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bogi11 ***** válasza:
86%

Nagyon szuperek vagytok, hogy ilyen részletesen írtatok. Köszönöm én is. :)

De minden további infó jól jönne.. :)

2016. szept. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Berzsenyiskent csak jot tudok mondani rola. A tanarok segitokeszek, kozvetlenek a diakokkal. Barmikor odamehetsz hozzajuk ha van valami kerdesed, nem ertessz valamit stb stb. A kozosseg nagyon osszetarto, kedves. Orom bent lenni a suliban. Van kulon nyelvi osztaly ahhol 1/3 aranyban angol-nemet angol-francia es angol-olasz van. Ha nem nyelves osztaly, akkor 10. ben az angol melle lehet valasztani nemetet, franciat, olaszt, oroszt masodik nyelvkent. Az oktatasrol: nem egy versenyistallo, de vannak elvarasok. Ha barmi kerdesed van irj pu-t.
2016. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

-A Karinthy és a Madách azok erősen nyelvisek (nekem kifejezetten tetszett a madách, ott voltam is)

-én a madáchban szóbeliztem is és RENDKÍVÜL jó fejek voltak velem (otthon hagytam az ellenőrzőmet, és még így is jó helyen voltam a végleges sorrendben)

- a szent lászló erős de ezek között szerintem hátulról a 2.

-a szilágyiról sosse hallottam, nem gondolom hogy olyan erős

Berzsenyiről:

-oktatásban erős, reál beállítottságú

nagyon ajánlom mindegyik tagozatát (a humánra könnyebb bekerülni)

-én úgy mentem oda hogy 7.ben szerztem meg az angol középfokot és 8.ban a felsőfokú nyelvvizsgát, de nekem jó szintentartás a legjobb angolcsoportja.

- nyelvi tagozaton amelyik nyelvre mész ott a felsőfokú a cél

A Berzsót csak ajánlani tudom!!!

2016. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#4 mindent leírt, nagyon jól összeszedte, és hogy alátámasszam hogy nem elfogult, én is, más is, a sulinak nagyon nagy része imád oda járni.
2018. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!