Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek egyetemre, de...

Felvettek egyetemre, de inkább okj-ra jelentkeznék, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat, hogy nem kell semmi, csak nem iratkozok be, de olyat is, hogy amennyiben újra akarok majd felvételizni, kell vmi papír.

Én az okj után szeretnék egyetemre menni, akkor most mi a teendő?

Az okj jelentkezést megtettem, de mielőbb be kellene iratkoznom, Mondjuk hétfőn... Megtehetem, attól még , hogy fel vagyok véve egyetemre?

És ha regisztráltam a NEPTUN-ba, azzal kell vmit csinálni?Törölni v ilyesmi?


Sok helyen néztem de nem volt egyértelmű...

Köszi a segítséget!



2016. aug. 13. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy elérted a felvételi ponthatárt, önmagában semmit nem jelent, csak egy opció. Amennyiben úgy döntesz, hogy élsz a lehetőséggel, akkor beiratkozol egyetemre, ha nem kívánsz élni, akkor nem. Semmilyen kötelezettséged nincs.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy -szerintem- sok értelme nincs előbb OKJ-zni és utána diplomázni, ha már egyszer felvettek (és más elől elvetted a helyet), milyen szakról van szó és milyen OKJ-ről?


Beiratkozol OKJ-re, egyetemi dolgokat pedig nem piszkálod tovább, nem lesz belőle bajod. OKJ után az egyetemig a Neptunod ugyanúgy megmarad.

2016. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
40%

Be mész be íratkozol. A neptunban aktiválni kell a felévedet hogy tanulhass az egyetemen (fel tudd venni az órákat stb...)

Egyszerűen csak passziváltasd a féléved. Ha kész az OKJ majd aktivalod és mehetsz tanulni. Így a helyed meg van bent,de közbe mást is tudsz csinálni.

Akinek fizetős is így csinálja. El megy meg csinál egy félévet. A következő passzív. Akkor dolgozik gyűjti a pénz, A következő félévre.

2016. aug. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A szie-n nincsen passzív, kivéve ha pl terhes vagyok, vagy vmi balesetem történik, mm első évben.

Később nyilván van...


Tájépítész szakra vettek fel, de semmi kedvem oda menni. Egészségügy érdekel, és olyan egyetemre akarok majd újrafelvételizni, tehát erre a szakra/helyre semmi szükségem.

2016. aug. 13. 09:13
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem iratkozol be és kész.

Azt viszont nem igazán értem, hogy olyan szakra, ahova nem is akarsz menni egyáltalán és nem is érdekel, minek felvételizel?! Nem bántásképpen írom, csak meg akarom érteni a gondolatmeneted.

2016. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3 Nem vettem bántásnak:)

Az a helyzet, hogy mikor jelentkeztem erre a képzésre, nagyon tetszett. Aztán egy nagyon hirtelen ötletből jött az, hogy most akkor okj, és gyakorló mentőápoló/gyakorló ápoló leszek, utána meg orvos(az orvosi része már évek óta megvan ötletnek). Úgy gondolom, egy ilyen képzés közelebb van ahhoz amit tanulni akarok, és így legalább gyakorlatban is megtapasztalom, hogy nekem való e ez a szak.

Mivel a tájépítészet nem egy magas pontszámú képzés, így pedig nem érzem azt, hogy "elvettem" mástól a helyet, nagyon könnyen be lehet kerülni oda.

2016. aug. 13. 09:45
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Pedig nem minimum ponthatár lett, és többen jelentkeztek, mint a keretszám, úgyhogy elég valószínű, hogy kiüthettél valakit. :)


Sok sikert akkor az OKJ-hez.

2016. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hova mész okj-ra?
2016. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hova mész okj-ra?

Nappalira mész?

2016. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ugyanígy jártam. Hidd el, nem éri meg, mert csak piszkálni fognak a tudásod miatt és kiközösítenek..sajnos saját tapasztalat. Jelenleg is ebben vagyok, és másik iskolába akarok menni, csak nem tudom mi a módja, kell-e egyáltalán fizetni, a másikat is ingyen elvégezhetném-e hogyha félév után abbahagyom ezt a képzést.
2017. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!