Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen ösztöndíjra hajtsak,...

Egyetemen ösztöndíjra hajtsak, vagy dolgozzak mellette?

Figyelt kérdés

Másodikos leszek.Első évben nem jött össze az ösztöndíj,pár tizeddel lecsúsztam a legalacsonyabbról is (0,3-0,4-el).

Arra gondoltam,hogy idén elvállalok egy heti 10 órás munkát.Ezt suli mellett is tudnám csinálni.De a családom szerint inkább tanuljak keményebben és hajtsak igenis a jó jegyekre és az ösztöndíjra.

Van benne valami, de nem tudom mi lenne jobb.Ha tegyük fel ugyannyit kapnék munkával, mint ösztöndíjjal,akkor melyiket válasszam? A suli melletti alkalmi munkát(nem szakmába illő) vagy a tanulást és az ösztöndíjat?

Azt hozzátenném még,hogy elég nehéz szakon vagyok,szóval nem könnyű jól tanulni.De ha jobban ráfekszek és komolyabban veszem,akkor látok esélyt ösztöndíjra következő félévben, akár egy magasabbra is,nem csak a legkisebbre.


2016. aug. 18. 15:16
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
de munka mellett (még ha csak alkalmi is) kétlem,hogy annyira jól tudnék teljesíteni,hogy ösztöndíjat is kapjak. nem látom esélyesnek,ismerem magam.
2016. aug. 18. 15:17
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
büfészakra jársz, és felesleges jól tanulnod
2016. aug. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2# egy mérnöki szak biztosan "büfé". köszi a választ,sokat segített.
2016. aug. 18. 15:54
 4/15 A kérdező kommentje:

de amúgy is annyira gonosz dolog ez a büfészakozás.. :( nem értem miért kell ilyennek lenni, mindenkinek a magánügye,hogy mit tanul. nem is ez a kérdés lényege,hanem hogy szerintetek mi érné meg jobban? vagy ti hogy csináljátok? inkább tanultok vagy dologztok és jó lesz a kettes is,csak meglegyen?

mert előző évben volt amikor mehettem volna javítani, de úgy voltam vele,hogy megvan,jó lesz az. ha nem így lettem volna,akkor most várhatnám az ösztöndíjat szerintem..

2016. aug. 18. 15:59
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Mindenképp tanulj inkább jobban, nem is csak az ösztöndíj miatt. Ha megteheted, hogy munka nélkül is megélj, akkor meg pláne.

A büfészakozó trollokkal meg nem érdemes foglalkozni, beszűkült, együgyű bagázs...

2016. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Megélek munka nélkül, a családom nem bánja,hogyha nem dolgozok,de csak jó lenne havi pár ezer,ami nem zsebpénz,hanem én kerestem(tanulással,vagy munkával).Lehet tényleg jobb döntés az ösztöndíjra hajtás. :)

2016. aug. 18. 16:46
 7/15 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi az ösztöndíj, egyes egyetemeken olyan alacsony, hogy munkával többet lehet keresni.

A munka mellett azzal érvelnèk, hogy mire elvègzed a szakod lesz valamilyen munkatapasztalatod is, az ösztöndíjat ezzel szemben pedig nem tudod beleírni az önéletrajzba. :)

2016. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Heti tíz óra munkával keresel 5 ezer forintot, de elmegy vele 15-20 óra, mert a munkahelyre el kell menni, onnan haza kell jönni és azért készülni is kell a munkára. Megéri ez neked?

Tudom milyen ez a helyzet, de én mindig nyáron próbálok annyit keresni, hogy egy félévre elegendő legyen.

2016. aug. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
egy mérnök szakon 2.4 től van ösztöndíj, úgyhogy ne mond, hogy 0.4 gyel maradtál le róla :D
2016. aug. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Hol? Nálunk 3.0-tól van például
2016. aug. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!