Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy irodalom irasbeli potvizsg...

Egy irodalom irasbeli potvizsgan, mire szamitsak?

Figyelt kérdés
Megkaptam a teteleket, 8 darab. Van par rovid, es hosszabb is. Mire szamitsak? Minden velemeny erdekel!

2016. aug. 19. 00:16
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Húzol, kidolgozod, elmondod, kapsz egy jegyet. Ha tudod, átmész, ha nem, megbuksz. Ennyi. Mint egy sima vizsga, csak ez augusztusban van. Már háromszor megkérdezted a héten, nem tudom, mit vársz. Ülj le inkább, és tanulj! Ne haragudj, de tényleg nincs értelme a kérdéseidnek - ennyi idő alatt pedig bevágsz egy fél tételt.
2016. aug. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De ő az írásbelit kérdezi, nem a szóbelit
2016. aug. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, de legalább harmadszorra teszi fel a héten a kérdést. Mellesleg legutóbb még a 'barátja' volt az, aki pótvizsgázik, nem ő - mindegy. Szépen le lett neki írva, hogy a tanár az egész éves anyagból kérdezhet, hogy érdemes a kiemelt művekre, a fejlődésre koncentrálni... Mellesleg ha konkrét tételekből vizsgázik, azért szerintem nincs olyan nehéz dolga. 8 tételt be lehet vágni pár nap alatt bőven :) Amúgy kérdező megkaptam a leveledet, ha dobsz egy email címet, át tudom küldeni azt, ami megvan. A 8-ból 6 nekem érettségi tétel, nagyon klasszul ki vannak dolgozva. De könyörgöm, a gyakorizás helyett ülj le és tanulj inkább! :)
2016. aug. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hányadikos a kérdező?
2016. aug. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11-es. Most megy (menne) 12-be.
2016. aug. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. Arany Janos balladai

2. Madach: Az ember tragediaja

3. Mikszath novellai

4. Csehov novellai es a Siraly cimu dramaja + Gogol es Tolsztoj

5. Ady Endre szerelmes versei, magyarsag versei, hianyerzet versei

6. Babits, a profeta szerepvallalas + Jonas konyve, Jonas imaja

7. Kosztolanyi: Edes Anna

8. Moricz: Tragedia, Barbarok


Ezek a tételei, szerintem ez nem olyan brutális. Ha olvastad a műveket, nagyon könnyen meg lehet írni, ha nem, egy rövidítettet mindenképp érdemes lenne bevállalni, csak pár percet jelent. Egyébként pedig olvasgasd a jegyzeteidet, sok tanár szereti visszahallani a saját mondókáját. Ha nincs jegyzeted, kérd el az egyik lelkiismeretes osztálytársadtól.Szöveggyűjtemény legyen nálad, meg szokták engedni, hogy használd.

2016. aug. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#3 Irtam levelet, leirtam az email cimem! Varom! Elore is koszi!
2016. aug. 19. 01:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Elküldtem, a csatolt fájlok miatt a telefonom kicsit lassú, de lassan meg kell érkeznie. Remélem segít!
2016. aug. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kaptam meg semmit..
2016. aug. 19. 02:52
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo! Mindenkepp kuldd el legy szives!
2016. aug. 19. 04:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!