Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy köépiskolás kollégi...

Milyen egy köépiskolás kollégiumban?

Figyelt kérdés

(Már több ilyen kérdés válaszait is elolvastam)

Hogy szoktatok hozzá?

Meg ahoz, hogy a családotokat (jobb esetben ) csak hétvégén látjátok?

Ha a szobatársaitokkal nem jöttök ki aki akkor lehet valakivel cserélni aki más szobába van és ő helyet cserélnek veled?



2016. aug. 19. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak előnyei és hátrányai. Nyilván valamilyen szinten ki kell lépned a komfortzónádból, elhagyni az otthont, önállósodni. Hozzá kell szoknod, hogy te osztod be a heti pénzedet, idődet, hogy anyukád fősztje helyett a kolisat eszed. De ezekkel együtt is a kolesz óriási buli. Megismersz egy csomó embert, képben leszel a sulis dolgokat illetően, és mindig lesz, akitől segítséget tudsz kérni. Az, hogy a családodtól külön élsz, az elején talán egy kicsit furcsa, de a barátok és/vagy a tanulás hamar el fogja terelni a figyelmedet róla. Meg aztán 5 nap nem a világ vége :) A szobatársad nagyjából a családoddá válik, ott lesztek egymásnak jóban-rosszban. Szobacserére a legtöbb helyen megfelelő indoklással van lehetőség. Én úgy vettem észre, hogy a kolisok általában sokkal nyitottabbak, könnyebben alkalmazkodnak, önállóbbak, mint a bejárósok, akik még 20 évesen is otthon laknak. Én 'sajnos' nagyon közel lakom a gimimhez, így természetesen otthon lakom. De nagyon sokszor irigyelem a koleszosokat :)
2016. aug. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!😃

Ez nagyon hasznos válasz!

2016. aug. 19. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Elsőt kiegésziteném azzal, hogy sok értelmetlen és szigorú szabály is van. Egyébként pedig valóban úgy van ahogy az első mondja. :)
2016. aug. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Amiket első leírt az egy dolog, de van ennek techinaki része xd

A magyar középsulis kolik 90%-a egy roggyan rozzant szarkupac...nálunk éjjel kb senki nem mer kimenni wc-re mert az egész emelet felébred ha lehúzod a klotyót xd

2016. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát az elég gáz.
2016. aug. 20. 09:56
 6/9 anonim válasza:
A mi koleszunkba mindig év elején dönheted el h kivel akarsz egy szobába lenni kivéve 9.-ben akkor általában az osztálytársaiddal raknak össze de 10 11 12-ben te eldöntheted h kivel akarsz lakni
2016. aug. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Melyik kollégiumba mész mert látom Kecskemétet kiírtad és én Kecskeméti vagyok hátha el tudom részletesebben mesélni
2016. aug. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont az a lényege hogy ne cserélj, hanem alkalmazkodj, illeszkedj be. De amúgy tanúsítom hogy nagy buli, megéri. A legtöbb sikeres ember koleszos volt középiskolásként.
2016. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha kecskemétre mész, ajánlom az egészségügyi kolit. Egész évre 4000 Ft, de egész jó állapotban van. Wc-k, zuhanyzók jók, max néha összeretkeli pár igénytelen személy... A szobák tűrhetők, az ablak szerintem elég putri meg az ágyak is, de lakható. Amúgy lazák, ha már nem 9.-es vagy és ha jó nevelőt fogsz ki, tanulószobára sem kell bemenni. Én nem voltam 2 év alatt sosem :D

A refi minőségben tudtommal a legjobb, de ott sokkal szigorúbbak.

2016. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!