Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet megszüntetni a...

Hogy lehet megszüntetni a hallgatói jogviszonyt?

Figyelt kérdés
Egy évet voltam egyetemen és azt kell mondjam, hogy részemről rossz döntés volt, mert nem tudom tovább folytatni. Az első két félévet sikeresen teljesítettem, de gyengén így inkább nem folytatnám az egyetemet, inkább egy okj-s képzésben vennék részt. Hol és hogy tudom megszüntetni az ETR rendszerben az jogviszonyomat??
2016. aug. 22. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Űrlapot kell igényelni a TO-n, illetve a Neptunban lehet elektronikus kérvényt benyújtani
2016. aug. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell kérvény. Egy bejelentés kell, a bejelentésed a kar dékánja tudomásul veszi és kiküldi a jogviszony megszüntető határozatot. Lehet, hogy erre van valami úrlap az ETR-ben, neptunban, moduloban egyetemtől függően, azt beadod és akkor a folyamat már visszafordíthatatlan. Ha nincs ilyen űrlap (lehet egyéb kérések néven van), akkor papír alapon beadod a tanulmányi osztályon.

De felesleges elkapkodnod, nyugodtan mehetsz két félévet passzívra és utána is kiiratkozhatsz, sőt ha a harmadik félévben nem kezded meg a tanulmányaidat automatikusan kiírnak, ami semmilyen joghátránnyal nem jár a rendes kiiratkozáshoz képest. Aztán ha akarsz februárban felvételizhetsz egy könnyebb egyetemre is. Szóval gondold át, nem kell elkapkodni a döntést.

2016. aug. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!