Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol lehet Magyarországon...

Hol lehet Magyarországon igazságügyi orvosszakértőnek tanulni? Mi kell hozzá? Hány évből áll?

Figyelt kérdés

Ahogy nézegettem nekem az jött le, hogy általános orvosira kell menni és onnan továbbszakosodni.. Ha jól értettem akkor ezt hogyan kell? És utána hogyan tovább?

Minden kis apró részlet érdekel ezzel kapcsolatban, akinek van tapasztalata azt nagyon szívesen fogadom!

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. aug. 22. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem elég egyszerre az orvosi elvégzése? Nem ráérnek a részletek majd akkor, vagy az orvosi közben?
2016. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem. Szeretek előre tervezni és tudni a dolgokról :) Jelenleg pedig nem tudom, hogy hol - merre - hogyan. Kioktatást nem kérek, csak segítséget, hogy tájékozottabb legyek e téren! :)

(Az lemaradt, hogy még nem járok egyetemre, így nem tudok semmit a folyamatokról.)

2016. aug. 22. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Elvégzed az orvosit, majd jelentkezel igazságügyi orvostan szakképzésre, 5 év után megcsinálod a szakvizsgát és így leszel igazságügyi orvosszakértő.
2016. aug. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát akkor nagyjából 11 év.
2016. aug. 23. 23:51
 5/5 anonim válasza:

Szerintem nem 11 év. Az általános orvos alapból 6 év, HA nem buksz meg! Utána teszel legalább 1 szakvizsgát, ami 2 évtől a csillagos ég is lehet (még mindig bukás nélkül). Majd ez után az iü. orvosszakértőit. Bp-en amúgy biztos van ilyen képzés. Gondolom a Nemzeti Szakértői és Kutatóközpont Orvosszakértői Intézetének szervezésében.

(2) "A névjegyzékbe az vehető fel, aki"

bb) (..) "a képesítés megszerzésétől számított, legalább ötéves szakirányú szakmai gyakorlattal rendelkezik"


Nah közben mi lett belőled? Orvos vagy már? :_D

Tudod, két féle ember van: aki csinálja, meg aki beszél róla.

2022. máj. 29. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!