Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg megéri a BME-re...

Tényleg megéri a BME-re járni? Legyen inkább SZIE? (építőmérnök)

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben kezdem az utolsó évemet a gimiben, építőmérnök szeretnék lenni. A hat képzési hely közül Debrecen lenne a legközelebb, a várost ismerem, szeretem is, de a neten olvasottak alapján a képzés sajnos nem túl színvonalas.

Így marad Budapest, azon belül is elsősorban a BME. Kitűnő tanuló, szorgalmas gyerek vagyok, jól megy a matek, fizika is. Viszont ugye a BME hírhedten nehéz, biztosan nem lenne meg minden tárgyam elsőre, pótvizsgák nélkül. Igen ám, csak hogy a bukott kreditekért vaskos összegeket képesek elkérni, nem is beszélve a későn leadott feladatokról stb. Ezt a lakhatás, utazás, jegyzetek és egyéb költségek mellett a szüleim nem tudnák finanszírozni. Ha viszont elmegyek dolgozni, amiből mindezeket fedezni tudnám magamban, bekerülök az ördögi körbe, mert a kevés idő miatt még több tárgyat, feladatot fogok bukni. Ezt végiggondolva elgondolkodtam rajta, hogy megéri-e egyáltalán belekezdeni a BME-be, ha nem biztos, hogy végig tudnám csinálni.

Egy másik lehetőség a SZIE Ybl Miklós kara lenne. Itt elvileg valamivel "emberbarátabb" a képzés, de azért nem színvonaltalan. Talán tudnék dolgozni valamicskét tanulás mellett, hogy csökkentsem a szüleim költségeit. A városunkban valószínűleg lenne gyakorlati helyem nyaranta, így már egyetem alatt is szereznék tapasztalatot, illetve két nyelvet (addigra talán egy harmadikat is) felsőfokon fogok beszélni. Ezek talán előnyt jelentenek egy olyan pályakezdővel szemben, aki ugyan a BME-n végzett, de csak angolul beszél mondjuk középfokon. Nagy negatívuma ellenben a SZIE-nek, hogy nincs út-vasút szakirány, ami engem pont leginkább érdekelni.


A helyemben ti melyiket választanátok? Mindkét egyetemen tanulók, ill. ott végzettek beszámolóit, véleményeit sok szeretettel várom. Köszönöm a válaszaitokat előre is. :)



2016. aug. 22. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Én a BME-re bíztatnálak minden bizonnyal ott többett tudsz feljődni. Ha kitűnő tanuló vagy, akkor simán felvesznek, igaz, ez tényleg nem garancia arra, hogy minden egyből sikerülni fog. Amúgy egy-két tárgy elbukása nem jelent behozhatlan hátrányt, kreditenként pedig 1800 Ft-ba kerül ismételni.
2016. aug. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen BME-t kell megpróbálni. A későn leadott feladatok rajtad múlnak, be kell adni időben, és akkor nem kell fizetni. Én ilyen miatt sose fizettem az 5 év alatt.

Ha ott van egy évet és semmi se jön össze akkor menj át SZIE-re.

A munka nem fér bele, max. a képzés második felében ha nem akarsz éveket csúszni és minden félévben tárgyakat bukni. Ez van. Fel tudsz venni diákhitelt, ha sehogy sem bírod a költségeket.

2016. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A BME ebben összehasonlíthatatlanul, mérföldekkel jobb, profibb, színvonalasabb.

A SZIE is a legjobb egyetemek közé tartozik, de az agrár-, élet-, és környezettudományokban.

2016. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2016. aug. 25. 11:46
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is próbáld meg a bme-t, ha csak nem azért is, mert nagyobb mozgásteret enged szakágasodásra, szakosodásra.

(Ha később rájönnél, mégse tetszik az út-vasút)


A munkát a mérnöki szakokon felejtsd el, mert a képzés 8 óra bentlétre +x óra készségfejlesztésre lett tervezve. Ha dolgoznál, egyedül hétvégére és a nyárra számíthatsz, ami nem sok. Akiket láttam, hogy megpróbálták, azok kiestek vagy átkerültek fizetős képzésbe, és jóval negatívba kerültek.


Most egy kicsit állítólag csökkentettek a szivatások mértékén, mert fele annyi embert vettek csak fel -gondolom valaki átírta a férőhelyekre szóló tamogatási jogszabály katyvaszt-

Sok szerencsét, bárhogy is döntessz! :)

2016. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
BME-re jársz végül? Milyennek találod? Én is oda járok Építőmérnökire, most kezdtem szeptemberben ugyanúgy. Én is jó tanuló voltam mindig, szerintem abszolút teljesíthető, csak elegendő energiát kell belefektetni.
2017. jan. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!