Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az ELTE PPK...

Mi a véleményetek az ELTE PPK pszichológia szakáról?

Figyelt kérdés

Leginkább az érdekelne, hogy milyenek az oktatók, mennyire fektetnek hangsúlyt a gyakorlati részre, érdemes e ezt az egyetemet választani ill. úgy általában milyen oda járni.

Az ELTE PPK honlapján is nézelődtem, de kíváncsi lennék az ott tanulók véleményére is.



2016. aug. 30. 00:15
 1/3 Garpe ***** válasza:

Én idén kezdek ott ezen a szakon.


Úgy halottam, hogy sokan nem találják elég gyakorlatiasnak a dolgot, ezért a 3+2-es "lakodalmasrock" képzésben a +2-t másutt végezték.

Ezt több pszichológus ismerősömtől és a tantárgy listából is látom, hogy eléggé kutatás központú a tanterv. Azt is hallottam, hogy kiválló kutatókat szerződtette nem rég oktatónak, így lényegében a kutatás van aközéppontban.


A hangulat egyébként nagyon kellemes. A diákok nagyon szeretik, eddig én is módfölött szerethetőnek tartom a szaktársakat. Azt mondják az oktatókkal elég szeméyles a viszony és emberszámba veszik a diákot. Azt nem tudom, hogy Szegedhez hasonlóan itt is alapvető-e a tegező viszony.


Pontosabb választ majd néhány hét/hónap múlva tudok szolgáltatni, ha gondolod írj orivátban ez ügyben :)

2016. aug. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE általában véve egy jó egyetem és ez különösen igaz a TTK, BTK és a PPK vonatkozásában. A pszichológia szak oktatói kara ezen az egyetemen a legszínvonalasabb és ez hatással van az oktatás minőségén kívül a szakmai hangulatra is. A gyakorlat éppoly fontos mint az elmélet.
2016. aug. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

Még az is érdekelne, hogy mennyire lehet pszichológusként elhelyezkedni?

2016. aug. 30. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!