Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a BGE-ről...

Mi a véleményetek a BGE-ről turizmus és vendéglátás karáról?

Figyelt kérdés

Lehetőleg olyan véleményeket várok, akik ott tanulnak/tanultak.

Jó képzést ad? Mennyire nehéz? Kollégiuma van és mennyire nehéz oda bekerülni? Kezdő szintről van valamilyen nyelvoktatás?



2016. aug. 30. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Most fogok kezdeni, szóval ha 1-2 hét múlva írsz, talán többet tudok mondani.:)

Először is a kar neve KVIK, a szak neve a turizmus-vendéglátás.

Van kollégiuma, az idei év alapján külső szemlélőként azt mondom, hogy könnyű volt bekerülni. Én nem jelentkeztem, de az összes ismerősöm bekerült, államisok-önköltségesek egyaránt, közeli távolságokról.

Sokféle nyelvet lehet tanulni, van angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz, legalábbis mi ezeket tudtuk felvenni, de hogy valójában meglesznek-e a létszámok és indulnak-e a kurzusok, az jövőhéten kiderül. Mindenesetre egy szintfelmérővel indítunk, tehát mindenkit a maga szintjének megfelelő csoportba raknak, azaz szerintem mindent tudsz kezdő szintről tanulni.

2016. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Juj köszi a választ! :) Ponthatárt, amúgy nehéz összehozni? Corvinus amúgy "jobb"?
2016. aug. 30. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most kezdem a második évet és alapjában véve azt kell hogy mondjam hogy jó suli, meg a szak is tetszik.

A képzés jó, de jó ha nyitott, kommunikatív személyiség vagy mert minden rajtad múlik, itt is tudni kell helyezkedni. :D

Nehézséget tekintve vannak könnyű meg nehéz tárgyak is, alapjában véve gazdasági képzés így van matek, közgazdaságtan és még pár ilyen (szerintem) nehezebb tárgy, de teljesíthetőek.

A kollégiumba a gólyák általában bekerülnek, de amugy nem ajánlom ha egy mód van rá. :D Én is laktam ott de mivel négyes szobák vannak, fürdő, WC, konyha a folyosón pihenni nem lehet és a higiénia is elég hát tábori. :D Ráadásul még elég messze is van a sulitól (kb. 30-40 perc).

Az előttem kommentelő által felsorolt nyelvek mind vannak és szinte mindig indul kurus is belőlük. Könnyebb dolga van annak akinek már van egy felsőfokú nyelvvizsgája, neki már csak egy szakmait kell csinálnia, akinek nincs annak kicsit nehezebb dolga van, de megoldható.

Összeségében szerintem jó suli, jó kapcsolatokkal. Tanulni kell, de nem halsz bele azért, ha ügyes vagy megoldható hogy heti 4 nap legye csak órád így marad idő esetleg dolgozni is.

2016. szept. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!