Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen állami ösztöndíjaské...

Egyetemen állami ösztöndíjasként elég a mintatanterv szerint felvenni a tantárgyakat?

Figyelt kérdés
A beiratkozáson azt mondták, hogy minden tantárgyat fel kell venni ami a szakirányon van, és 50%-át kell teljesíteni de nem értem hogy a mintatanterv 50%-át vagy az összes tantárgyét?
2016. szept. 1. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
a kreditek 50%-át + 2,25 ös kredittel súlyozott átlagot
2016. szept. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Haladj a mintatanterv szerint, ha ez messze áll a félévente 30 kredittől, vegyél fel választhatókat is (ez azért kell, hogy a képzés végére meglegyen az előírt kreditszámod). Ha jól tudom, most már két félév alatt 36 kreditet teljesítened kell, hogy államin maradhass, de lehet, hogy még maradt az éves (nem félév!) mintatanterv fele.
2016. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tanterv összes tárgyát teljesítened kell, diplomát csak akkor kapsz. Szerintem arra gondoltam, hogy két egymás utáni félévben megnézik, hogy milyen a teljesítményed. Két félév alatt kell elérned 30-36 kreditet és legalább 2-2.25-ös átlagot. Ha ez nincs meg, átsorolnak önköltségesre. Mivel a mintatanterv úgy van összeállítva, hogy 1 félévben 30 kreditet teljesíts kb., ha ennek a felét sikerül is teljesítened, akkor mér eléred a limitet. Magyarul, ha néhány tárgyból megbuksz, annak még nincs következménye.
2016. szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!