Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az hogy lehet hogy felvételiné...

Az hogy lehet hogy felvételinél 0 pontom van?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy jelentkeztem egyetemre, minden szükséges papírt elküldtem, majd amikor kikerültek a ponthatárok, akkor kiderült hogy nekem 0 pontom van.

Hívtam a felvi ügyfélszolgálatot, nagyon nem tudtak mit mondani, de azt látták hogy minden érettségi tantárgyam megvan, azt javasolták hogy írjak egy jogirvoslati kérelmet az Oktatási Hivatalnak, ez megtörtént, válasz nem jött már több mint egy hónapja (kb 37 nap).

Most az egészben az a vicc hogy kb 2hete volt beiratkozás, néhány napja évnyitó, és kb egy hét múlva tanítás és akit felvettek annak egy jópár vizsgálatot meg kellett csinálnia (jó mellkas rtg, bakter stb. de akkoris)

Most akkor mi van ilyenkor?



2016. szept. 4. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet. Nem érted el a minimumponthatárt, nem sikerült az alkalmasságid, nincs meg a szakhoz szükséges emelt érettségid...
2016. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
sehol nem volt két hete beiratkozás.
2016. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de már teljesen mindegy, mert már úgysem mész egyetemre. Jövőre újra megpróbálod és ennyi, kérj segítséget egy hozzáértő embertől aki mindent normálisan elfog neked intézni hogy jók legyenek a pontok és ne legyen ilyen probléma, utána meg ha meg az egyetem előtti tantárgy felvételeket meg az órarend összeállításához is kérj segítséget mert nagyon sokan nem értenek hozzá.
2016. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1. ha nem értem el a minimumot akkor itt lenne hogy pl a 310-ből csak 250-em van.

Nem volt alkalmassági. Nem szükséges emelt érettségi a szakhoz, de azért van egy a plusz 50 pont miatt.

2. bocs nem két hete, hanem akkor több mint egy (aug 26 vagy 27.én).

És ezek még mindig nem adnak magyarázatot arra, hogy miért nem érkezett válasz hivatalos levélre.

Meg azért elég bántó, hogy nem azért nem vettek fel mert hülye vagyok, vagy mondjuk rövidebb 10 vagy 20 ponttal,mert akkor oké, de 0?? értitek, 0. az bizonyítja hogy valaki valamit elszúrt. És ráadás hogy időben intézkedtem, azonnal, nem hetekkel később

2016. szept. 4. 21:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem lenne ott, hogy 250, az lenne ott, hogy 0.
2016. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ha nem értem el a minimumot akkor itt lenne hogy pl a 310-ből csak 250-em van.


Nem. Az is 0.

2016. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A minimumot könnyen ellenőrizni tudjuk, ha leírod az érettségi eredményeidet és utolsó két éved osztályzatait.


Egyébként meg ha 37 napja nem történt semmi, akkor telefonálgass kitartóan.

2016. szept. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ja, 0 lenne, hát az érdekes, akkor mégis honnan tudjam hogy mennyi pontom van (mert itt jön a bökkenő:külföldi érettségim, de érvényes magyarországon mert már tanultam itt is, van egy okj-s szakmám ami kb 27pont, meg emelt érettségim ami szintén innen való, az meg csak azért plusz 50 pont, mert 45%fölötti lett)
2016. szept. 5. 00:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Az emelt érettségid akkor 50 pont, ha olyan tárgyból tetted, amit be lehet számítani az adott egyetemre.
2016. szept. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nyílván olyan tárgyból van, a plusz pont miatt csináltam
2016. szept. 5. 01:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!