Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Széchenyi István Idegenforgalm...

Varsányi Gabriella kérdése:

Széchenyi István Idegenforgalmi, Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola Kecskemét vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Lányom pályaválasztás előtt áll, az idegenforgalom érdekli. Kíváncsi lennék erre az iskolára, hogy kinek milyen tapasztalata és véleménye van róla. Tudom, hogy a vélemények erősen szubjektívek, de mégis, hogy például mennyire nehéz, megfelelő színvonalú-e az oktatás, vélemények a kollégiumról, ilyesmi. Köszönöm!
2016. szept. 6. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A kollégium szerintem nem túl jó, távol áll a luxustól, de minden kolis megszokja egy kis idő után. Viszont hatalmas előny, hogy a koli közvetlenül az iskolában van, szóval sokan becsöngő előtt 10 perccel kelnek.


Az ifó rész öt évig tart, az első évben heti 15 német óra van (kommunikáció, lexika, nyelvtan). Amúgy nekem még 18 volt pár éve, de a heti öt tesi miatt ki kellett venni hármat. Ezeket mind külön tanár tanítja, és az osztályt 3 részre bontják, és amíg mondjuk az egyes csoport kommunikáción ül, addig a másik kettő a másik két tantárgyon. Szóval csoportbontás van, de nem kell aggódni, mert a többi óra mind osztályszinten van (pl. töri, tesi stb). Németekből állandóan felmérés van (minimum 100 jegyem volt összesen), év végén vizsga van.


Második évtől kezdve jönnek be a német nyelvű tantárgyak (civil, turizmus, marketing, földrajz stb.) Rengeteg van belőlük, a suli végére már fele német, fele magyar lesz.


Az hogy nehéz-e nagyon szubjektív. Én ilyen életművészként nagyon jó tanuló voltam, de aki nem való oda, az még az első két évben kiesik. Így van az, hogy kezdik 34-en mondjuk, és 15-en fejezik be, mert a gyengék kipotyognak.


A tanárok vegyesek. Vannak rosszak, és vannak nagyon jók is, ahogy mindenhol.


Ami nagyon fontos, hogy van nyári gyakorlat: kezdetben egy hét, aztán utolsó évben már egy hónap. A másik hátrány, hogy folyamatosan változtatják, hogy mit kell és mit nem kell tanulni (mármint az állam, nem a suli), így nagyon kérdőjeles az érettségi, idén májusban lesz először idegenforgalmi érettségi (8 modulból áll: levelezés, turizmus, marketing, kultúr és vallás, ügyvitel, üzleti kommunikáció, informatika, szálloda). Na, ilyen még soha nem volt, szóval a tanárok sem tudják, mire számítsanak. De mire a lányod odakerülne, addigra már biztosan tisztázódna, és nem lenne ennyire kérdőjeles (de ez így van minden kéttannyelvűvel).

2016. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyi, hogy teljesen mindegy, hogy milyen nyelvvel érkezik oda a diák, mert a németoktatás a nulláról indul, de pár hónap után elmosódik, hogy ki volt angolos és ki németes, mert októberre már utolérik az általános iskolai tananyagot, szóval a németesek semmilyen előnyben nem lesznek.


Ugyebár három csoport van, és a csoportok a némettudás szerint vannak felállítva (a legjobbak a hármasban vannak), de ez csak egy szám, mert teljesen ugyanazt tanulja mindenki, és az elvárás és a dolgozatok is pontosan ugyanazok.


Második évtől kezdve már csak két csoport van, ekkor már random osztják be az embereket és a szinteknek semmi köze sincs hozzá.

2016. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :)
2016. szept. 11. 09:46
 4/4 anonim ***** válasza:
En szakäcs szakmunkäskent vegeztem 2003ban, a mai napig szakäcskent dolgozok, kb egyedül az egykori osztälyombol... mi anno 34en kezdtük a 9iket, es 6an mentünk szakmunkäs vizsgära. az utolso evben az osztälyunk letszäma 9 fö volt...szerintem egy jo suli volt, mert hasznät lehetett venni az ott tanultaknak...
2023. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!