Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem lehet az iskolában...

Miért nem lehet az iskolában körmöt festeni?

Figyelt kérdés
Meg van tiltva a sulimban a körömfestés (református, és nagyon utálom a robotként imádkozásos hülyeségeiket...), de miért, mi értelme ennek? A mérgező anyagai miatt? (Nekünk olyan körömlakkok vannak otthon, amik enyhébben mérgezőek..) De akkor a tanárokra meg nem hatnak ezek az anyagok, vagy mi? Mindnek ki van mindenféle mintás ékköves neonszínűre festve.. Nekünk meg nem szabad egy enyhe színre sem, egyszínűre.. Akkor ez most hogy is van? Miért nem szabad? Mi értelme ennek? Azt még megérteném, ha az 5 centis műkörmöt nem engednék.. De ezt miért nem? 7. osztályos vagyok.

2016. szept. 6. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Mert gyerek vagy és vallásos suliba jársz.. ez ennyi.
2016. szept. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem semmi közük hozzá, hogy milyen a körmöm... A tanároknak miért lehet kifestve? Nekünk meg valami vallásos hülyeség miatt nem szabad?
2016. szept. 6. 15:19
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Járj másik iskolába.

Nálunk nem volt megtiltva, de általánosban nem festettem a körmöm.

2016. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
A tanár felnőtt. Te nem. Lehet puffogni, de semmin nem változtat.
2016. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Nagyon helyes, hogy általános iskolás kislányoknak nem lehet körmöt festeni. Minden sulinak ilyennek kellene lenni. Sőt, hajfestést, sminket, kivágott, rövid ruhákat sem engedném egyik iskolában sem. Nem ribiskedni kell ott, hanem tanulni.
2016. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös: szerintem nem ribiskedés. És attól még, hogy ki van festve valakinek a körme, még tud tanulni... Vagy nem tud tőle gondolkozni?
2016. szept. 13. 11:25
 7/10 anonim válasza:
4%
Azért nem szabad festeni, mert ez olyan jelzés mint a madaraknál a díszes tollzat, külső: a férfiakat szexuálisan ingerli, pl tanárokat vagy az osztálytársakat, és ez tulajdonképpen iskola, nem pedig egy amszterdami kirakat.
2016. szept. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%

Az is a hormonok tobzódásának primitív következménye.

A kislányok nőiesedésével jár együtt az,hogy minden eszközzel igyekszenek magatukra vonni a hímek figyelmét.Ez természetes,de a külsőnől vannak intelligensebb praktikák is.

Ilyenek,a belső örömtől ragyogó arc(a reklámok libái mind vigyorognak),szivélyes viselkedés,készségesség,nőies tartás(nem nyomulás),ápoltság,stb.,amit népdalaink, a viola illatával szimbólizálnak.

A feltűnő külső vonzását, hagyd az állatvilágnak!

2016. szept. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem a fiúk miatt csinálom. Nem igazán érdekelnek, férjet se akarok.. Csak jól néz ki, és nekem tetszik
2016. szept. 22. 19:27
 10/10 anonim válasza:
22%
"Robotos imádkozós hülyeségeik". Te mit keresel egy vallásos iskolában? Üdv.: Egy református gimnáziumi lány
2016. szept. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!