Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik egy alkalmassági...

Mi történik egy alkalmassági vizsga során?

Figyelt kérdés
Mindenkinek túl kell esnie ezen a vizsgán, aki osztatlan tanárképzésre jelentkezik.

2016. szept. 10. 15:17
 1/5 anonim válasza:
Szia :) Igen, túl kell esnie mindenkinek, de ne gondolj olyan óriási próbatételre. Én az ELTE-n voltam: be kell menni egy terembe, ahol egy általában 3 tagú bizottság vár téged. Bemutatkozol, beszélsz arról, hogy miért választottad a tanári pályát, hogyan képzeled el magad tanárként, majd lehet választani: egy pedagógiai esetet mutatsz be vagy egy pedagógiai tartalmú könyvről beszélsz. A bizottság tagjai nagyon kedvesek, nem esznek meg ;-) Majd a végén hoznak egy döntést: alkalmas vagy-e tanárnak vagy nem (általában mindenki alkalmas, sajnos persze van olyan, hogy egyáltalán nem az, őket elutasítják) Zárásként pedig annyit: CSAK AZ ELTE! Életem legjobb választása volt: fantasztikus, mindenki felé nyitó közösség, minőségi oktatás :) Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan privátban!
2016. szept. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos választ, ment a zöld kéz! :) Olyan megnyugtató ezt hallani. :) Egyébként a Debreceni Egyetemre járok, most jártam ki az első évet anglisztika BA-n, következő félévre tervezem az átjelentkezést. :) Milyen szakos tanárnak készülsz egyébként?
2016. szept. 10. 16:59
 3/5 anonim válasza:
írtam privátban :)
2016. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2016. szept. 10. 17:38
 5/5 anonim válasza:

Egyetértek az első válaszolóval!

HAJRÁ ELTE :)

2016. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!