Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudtam aktiválni a félévem...

Nem tudtam aktiválni a félévemet, nem tudok tárgyat se felvenni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Első éves hallgató vagyok a Debreceni Egyetemen (GTK). Minden első évesnek aktiválták a félévét, csak nekem meg még pár embernek nem. Már megy a tárgyfelvétel, és már sok helyen be van telve, én meg fel sem tudtam venni semmit.

Mit tudnék csinálni? Emailt se kaptunk még hogy lenne tárgyfelvétel, mégis sok csoporttársamnak már megvan az órarendje.

Már írtam emailt egy ott dolgozónak hátha tud valamit segíteni, de ez nagyon elszomorító, hogy nekem már nem is lehet választani, hogy kihez akarom felvenni, hanem "ami marad". Volt már valakivel ilyen? Vagy szerintetek fogják bővíteni a létszámot?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2016. szept. 10. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp jelezzétek írásban is a neptunon keresztül, és menjetek is be a tanulmányi osztályra, hogy intézkedjenek. Sajnos, van ilyen máshol is.:( Jövőre ott kell ülni a gépnél, ahogy megnyílik a tárgyfelvétel, akkor legalább már technikai problémáitok nem lesznek.
2016. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt ültem végig, de ha nincs aktiválva hiába ott ülök, nem enged semmit tenni. Olyan mintha be se iratkoztam volna :(
2016. szept. 10. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha neked nem aktivaltak, akkor azt magadnak kell. En a neptunt ismerem, de ott ket kattintas es latod hogy mi van veled, illetve minden felev elott magadnak kell erre odafigyelni. A targyfelvetel idejet meg ugyanugy megnezed a honlapon pl.. Egyszer nem emlekszem hogy szoltak volna rola kulon hogy, mikor van. Felnott vagy mar elvileg, te felelsz a sajat dolgaidert, nem az iskola, anyu stb.
2016. szept. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy beiratkozási időszakban neked kell aktiválni úgy, hogy a Neptunba bejelentkezve rámész a beiratkozás, aktív opcióra, és követed az utasításokat.

Majd kiírja, hogy sikeres beiratkozás. Tehát nem várni kell arra, hogy majd az egyetem aktiválja.


Ezután lehet tárgyakat felvenni.

2016. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kár szidni a kérdezőt, ez szakfüggő. Én olyan helyre járok, ahol az elsőéveseknek automatikusan aktíva állítja a TO a félévet, és csak fel kell venni a tárgyakat, a felsőbb éveseknek meg már maguknak kell intézni az aktiválást is.

De olyat is hallottam, akinek magának kellett aktiválnia a félévét első évesen is. Meg hallottam olyanról is, hogy az elsőéveseket beterelték egy gépterembe, és együtt vették fel a tárgyakat.


Hiába vagyok tájékozott és gyakorlott, mindig görcsben áll a gyomrom, hogy egyszer úgy járok majd, mint a kérdező, hogy ülök a gép előtt, és vagy a gépemmel történik valami vagy a rendszer nem enged tárgyat / vizsgát felvenni - mindenki tudja, hogy ilyenkor 2-3 perc csúszás is "végzetes" lehet.


Kérdező, jelezd a problémát a leggyorsabban a TO-n! Ilyen esetben, ha lecsúszol olyan tárgyról vagy időpontról, amit nagyon szeretnél felvenni, én megkeresném a gyakorlatvezetőt / tantárgyfelelőst, hogy önhibádon kívül (helyesebben az egyetem technikai hibája miatt) nem tudtad a kurzust felvenni, legyen szíves, emelje meg a keretszámot, hogy te is beférj! - Ha nem olyan kurzusról van szó, amihez különleges eszközök kellenek (akár egy gépterem, ahol már nincs több hely), valószínűleg megteszik - persze tanára válogatja.

2016. szept. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

NEM nekem kell aktiválni, minden elsőévesnek aktiválták!

És magamnak sem tudom, már próbáltam.

2016. szept. 10. 20:10
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm a nem okoskodó, értelmes választ!

Mivel hétvége van, legközelebb csak hétfőn tudok menni a TO-ra. De köszönöm! :)

2016. szept. 10. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!