Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek átvehesznek a...

Szerintetek átvehesznek a Kölcsey Ferenc Gimnáziumba (Bp. )?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a 10.-et és azon gondolkodom hogy jövőre a kölcseybe mennék francia kéttanos osztályba. 9. eleje óta tanulok franciát heti 5 órában. Tavaly az átlagom olyan négyes körül volt. Mit gondoltok átvesznek és ha igen milyen feltételekkel/mit kell teljesítenem?
2016. szept. 10. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Az átlagod még éppen talán elfogadható, de a francia tudásod milyen?

Középszinten vagy már?

2016. szept. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az elsővel.

Biztos vagyok benne, hogy kell majd különbözeti vizsgát írni, de szerintem ez a vizsga teljesíthető. Persze más a tanmenet a te sulidban, mint egy kéttanos osztályban, de ha összeszeded magad, meg tudod írni a vizsgát :)

Az átlagot egyébként tudtommal ott speciel nem nézik az átvételnél.

2016. szept. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia! egy próbát megér, de szerintem kicsi rá az esély. ugyanis a kölcseyben 9.-ben nemcsak hogy heti 10-11 francia óra van, de a franciául tanított tárgyakból sem az anyaggal haladnak igazán, hanem inkább a tantárgyhoz kapcsolódó szókincs elsajátításán van a hangsúly. Utána tizedikben pedig már ezek a tárgyak kőkeményen franciául vannak. de szurkolok, hogy sikerüljön! :)
2016. szept. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Franciából nem vagyok középszinten, az iskolánk úgy tanítja a nyelvet hogy 12.-ben várja el a másodikként tanult nyelvből a középfokút. Azonban apukám francia (és igen, nem tanított meg franciául) de nemrég kaptam meg a francia állampolgárságot, igaz ez nem gondolom hogy jobb nyelvtudás hiányában számít, de meglátjuk. :)
2016. szept. 11. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!