Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános iskolákból milyen...

Általános iskolákból milyen attrocitásokról, rendbontásokról szereztetek tudomást?

Figyelt kérdés
Például, mint gyakorló szülő, esetleg tanár, egyéb iskolai dolgozó, napközis nevelőtanár, netán érintettként. Mostanában sokszor hallom, hogy nem lehet bírni egyes gyerekekkel, zaklatják a tanárt és egymást is.

2016. szept. 10. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Nos, mi inkább okozói voltunk párnak amikor még általánosba jártunk, és bizony begyűjtöttünk miattuk jópár osztályfőnökit, de utólag egyiket se bántam meg. Soha annyit nem röhögtünk mint az általános iskolai éveink során!!!


- A biosz terem mellett volt a lépcsőház, az ajtó előtt pedig egy nagy üres tér, afféle zsibongó-szerűség, ahol helyet kapott egy ivókút, egy TV-szekrény és pár szék. Itt nézették velünk a filmeket, amikor a tananyagban benne volt. Na, az osztálytársaim a folyosói öltözőszekrényekből mindig kicibáltak pár cipőt, és azokkal fociztak (az egyik "kapu" a TV-szekrény, a másik a lépcsőházra néző rács volt) mielőtt az óra megkezdődött volna, ugye a terem zárva volt, vártuk a tanárt. Egyvalaki "hesszelt", a többiek addig rugdosták, passzolták a cipőt egymásnak, és ha telibe találta a cipősszekrényt vagy átzúgott a rácson és leesett a lépcsőházba, az volt a "gól". Lehetett almacsutkával is játszani, az még mókásabb volt, mert egy erősebb rúgástól szétszállt, és ilyenkor újat kellett kukázni. Egyik óra előtt 5 almacsutkát is szétrúgtunk, aztán biosz órára bejön egy tanár, hogy a lépcsőforduló tele van almával meg popcorn-darabkákkal (az egyik fszfejű gyerek, Orosz Norbi azt kajálta és kiszórta a maradékot a lépcsőházba). Azt a röhögést egy temetés se tudta volna elfojtani :DDDDDDDDDDDDD


- Óra közben gyakori volt a "pöcgaluskázás". Olyasmi volt mint a köpőcsövezés, csak pöcköltük a nyálas papírgaluskákat a nyitott tolltartó tetejéről. Itt nyilván annak volt könnyebb, aki hátrébb ült. Párszor verekedés is lett a vége szünetben :DDD


- Volt az Iskolatej-program nálunk is, az osztálynak azonban alig a 2%-a itta meg, amit kapott. A nagyja beleivott egyszer,aztán ott rugdosta a folyosón.


- Az ivókutaknál rendszeres volt az árvízcsinálás. Jó nagy tócsát az ivókút elé, és hátha eltaknyol benne valaki. Egyszer egy Csontos vezetéknevű gyerek akkorát esett, hogy röhögött az egész folyosó :DDDDD azért a gyerekért amúgyse volt kár, olyan irtózatosan hülye volt, hogy az eséstől méghülyébb már nem lehetett volna.


- A "fogós" cipő nagy sláger volt, akinek olyanja volt. Tudod, amivel rugdosni kell a falakat és fekete csíkok maradnak utána. Na, ezt szünetben 4-5 félnótás rendszeresen csinálta, tele volt féknyomokkal a fal egy-egy tanítási hét végére :D


- Udvariszünet kötelező volt még -10 fokos fagyban is, úgyhogy voltunk akik elbújtak a fiúvécébe, mert oda nem mentek az ügyeletesek. Na, Nagy Norbi nevezetű cimborám egyszer csak úgy "me' mé' ne" alapon lerúgta az egyik piszoár aljáról a könyökhajlatot. Tömény húgy folyt ki belőle, meg valami feketés trágyalé, és olyan irtózatos szaga volt mint egy 10 éve nem takarított MÁV-budinak. Percekig röhögtünk ezen is :DDDD


- Az alsósok (harmadik emelet) vécéjében is volt hasonló, nem volt kedvünk udvariba kimenni, úgyhogy fölmentünk ejtőzni. Támasztjuk a falat, beszélgetünk, rágózunk, gömböket fújunk belőle. Ahogy ott elvagyunk, bejön valami másodikos kis kuki, és bevonul az egyik vécébe. Nem foglalkoztunk vele, dumáltunk tovább. Úgy 5 perc múlva hatalmas ordítás, és a kis hülyegyerek letolt gatyával, mint valami kamikáze harcos, kiront a kupoldából és a saját szarával kezdett hajigálni minket :D nem talált el, pucoltunk is onnan azonnal, de kb. behugyozásig röhögtünk a dolgon még évekkel is utána ha eszünkbe jutott:D


- Egyik órán a padomban találtam egy csomag háztartási kekszet. Magyaróra előtt masszív kekszháborút vívott az osztály egymással :D és persze hogy én vittem el a bal7, mint mindig :PPPPPP


- Egyik tesióra során én és Szakos Tibi nevű alkalmi haverom beszabadultunk a szertárba. Pöttyös labdákat valamiért tilos volt kivinni a tornaterembe, de az NEM volt tilos, hogy a szertárba rugdossuk őket :DDDD neki is rúgtuk mindennek :D ajtónak, falnak, a polcoknak, csináltunk nagy ramazurit. Egyszer csak az egyik rúgásom után BUMM! Ssssssssssssz...

Ez bizony kilukkant :DDD és szaktanárit kaptunk, de eszméletlen jót röhögtünk rajta :DDD


- Töriórán egyszer nagyon csuklottam. Próbáltam az ősi módszer szerint (tartsd vissza a lélegzeted) gyógyítani, de hirtelen nem kaptam levegőt, és mikor lélegeztem, egy akkora bazi nagyot sikerült csuklanom, hogy zengett bele az egész terem :D ki lettem zavarva, de a folyosón nagyon jót kacagtam azon, hogy felháborodott a tanárnő :D Isten látja a lelkem, NEM szándékos volt!


- Menza: a kaja nem mindig volt embernekvaló, néha másra nem volt alkalmas, mint kajacsatára. Főleg a meggylevest szerettük, mert a magokat ugye bennehagyták, mi pedig kanalainkból katapultot készítve bízvást lőhettük egymást a magokkal :D Ez a játék volt az úgynevezett "Missile attack", és minden "lövés" előtt mondani kellett hogy "incoming missile".


Istenem, de hiányoznak ezek az évek!!!! Basszus, BÁRMIT megadnék érte, ha újra ott lehetnék!!!! BÁRMIT! :$$$$$$$$$$$$$

2016. szept. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A legszebbet elfelejtettem :D szintén Nagy Norbi. Összedobtuk az összes pénzünket, és Nagy Norbi vett rajta 8 kiló élesztőt. Lehúztuk a vécén, és úgy 2-3 óra múlva úgy megdagadt tőle a szar hogy visszajött, és elöntötte a klozetot :D Sikerült fapofát vágnunk a suli végéig, de az utcán már úgy röhögtünk hogy csaknem mi is beszartunk :DDD
2016. szept. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha nem is mostanában, de mikor gyerek voltam (annak lassan 20 éve):

-Egyik srác eltörte az osztálytársnője ujját, apuka bejött és lekevert egy nagy pofont a gyereknek (mindehez a tanárnő egyébként asszisztált és eggyetértett vele).

-Előző anekdotában szereplő tanárnő lecigányozott egy gyereket, aminek a szülei annyira nem örültek, hogy hatóságok elé vitték az ügyet és a tanárnő 2 évre el lett tiltva a tanítástól. Amúgy nem volt a gyerekkel semmi baj, tehát nem az a zűrös rendbontó fajta volt vagy ilyesmi, csak hülyéskedtek valami tök ártatlan apróságot, tanárnőnek meg épp elgurult a gyógyszer.

-Betört üvegajtók és ablakok - ez elég gyakori volt, mondhatni rendszeres amortizáció része.

-Gyakori volt még, hogy a rosszabb gyerekek dorgálásához a tanárnők idősebb osztályokba járó diákok segítségét kérték - pl. ha szünetben valakiről kiderült, hogy verekedett, akkor hívtak 2 erősebb gyereket a saját osztályukból és megmondták nekik, hogy ezt meg ezt hozzák ide fülénél fogva (és úgy is lett).


Ezekbe és hasonló történetekbe belegondolva szerintem egyáltalán nem rosszabbak a mostani gyerekek, csak egyrészt lentebb ment a fiatal szülők és tanárok ingerküszöbe, másrészt a közösségi médián keresztül csak azt nem osztanak meg, amit nem akarnak. Ez mondjuk jó lenne arra, hogy versenyeztessék az iskolákat, de 2016-ban még mindig ott tartunk, hogy ha valaki szeretné megtudni melyik iskolában milyen a légkör, akkor különféle mendemondákra kell hagyatkoznia, nincs egy független értékelési felület, ahova szülők (vagy akár maguk a diákok) leírhatnák a véleményüket.

2016. szept. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, akkor tehát az iskolákba még messze nem köszöntött be a demokrácia
2016. szept. 11. 01:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!