Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek is gond volt első...

Nektek is gond volt első napokban jegyzetelni az egyetemen?

Figyelt kérdés
Olyan gyorsan beszélnek a tanárok, meg közben némelyik vetít is, hogy nagyon csúnyán, sok rövidítéssel is éppen, hogy csak le tudom írni. Ezek viszont az első előadásaim voltak, tehát tudnivalók+rövid bevezetés. Ez fog lassulni, akkor amikor már fontosabb anyagokat veszünk? Mert ezt nem fogom bírni normálisan jegyzetelni. :(
2016. szept. 13. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
be se mentem
2016. szept. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom:


elsőévesen az ember mindent le akar írni, mintha valami parlamenti gyorsíró lenne. Ennek nincs értelme, és nem is tud működni.


Először is oda kell figyelni, és ez legyen a legfontosabb, ne a jegyzet. Meg kell érteni a dolgokat és összefüggéseiben látni, ha ez meg van, akkor lehet jegyzetelni. Én egy előadáson nem írtam 1-2 oldalnál többet, sokszor csak a mellékes információkat, ún. spin offokat, fogalmak neveit, elméletek nevét, rendszertanokat stb. ugyanis a részleteket ki lehet keresni valahol, könyvben elolvasni.


Sőt volt olyan, ahol egyáltalán nem jegyzeteltem, mert nem volt nálam semmi, és sokkal jobban megmaradt az egész.


Szelektálni kell az információk között, mivel sok van, és nem is mindegyik hasznos.

2016. szept. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jah még valami, ez csak gyorsulni fog, mint mondtam tanulj meg jegyezetelni és nem minden szarságot leírni.
2016. szept. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

hát igen, jó lenne, hogyha amúgy az előadás nem lenne rogyásig infókkal amiket amúgy ZH-n vizsgán kérdeznek, de amúgy a jegyzetboltos cucc meg nem emeli ki a lényeget


pl Bravois rácsok egy féloldalas táblázat, példatár még ennyi sem, egy utalás hogy amúgy a ferrit TKK az ausztenit meg FKK. Vizsgán meg egy komplett 20 perces tömény prezentációt kell előadni a primitív rácsokról. Na köszi. :)

Előadáson meg 2 előadás anyaga.

2016. szept. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 oldalt sem jegyzeteltem eddig - nagyon szűkszavúan jegyzetelek. Inkább csak egy-egy szót, emlékeztetőként, hogy utána tudjam, minek kell részletesen utánanézni. Tényleg többet használ, ha az előadóra figyelek, és az is igaz, hogy ez csak gyorsulni fog.
2016. szept. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor még többet rövidítek és csak a nagyon fontos dolgokat írom le, csak attól félek így nem tudok majd rendesen rendesen készülni a vizsgára, mert lesz olyan tárgy ami 11%-ban az előadások anyagára megy rá és nem kérnek könyvet, illetve az előadók is a bővebb jegyzetelést javasolták. Amúgy figyelni tudok arra amit mond, mert amit mond azt írom, közbe még a lapot se figyelem, így megmarad a fejemben minden. Csak gimiben ugye 2x minimum elismételtek mindent, itt max az idegen szavakat.
2016. szept. 13. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vigyél diktafont, hátha meg tudod oldani vele. Az előadót meg kell kérdezni, de van aki nem engedélyezi, de ha tudod sunyiban csinálni, akkor hajrá, csak senki ne lássa meg, még a hallgatók se, mert simán beköpnek.
2016. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár vicces, hogy ma egy hallgatónak gyakorlatilag törvényt kell sértenie azért, ha tanulni szeretne. Nekem is volt olyan tárgyam, amihez se könyv, se jegyzet, semmi sem volt, az oktató b*szott írni, kiadni bármi segédanyagot, kizárólag az előadás volt a vizsgaanyag. Aki tudott az járt, aki meg nem az nem. (negyedévről beszélünk, rengetegen dolgoznak, sokan csúsztak így óraütközés miatt nem tudtak rá bejárni). Hangfelvételt nem engedélyezett, az előadása meg egy rakás szr volt tele volt infóval, és jó gyorsan beszélt, ledarált mindent. Ekkor ült bent pár lelkes hallgató sunyi diktafonnal...


És igen, erre vagy kényszerülve, pedig csak tanulni akarsz. Azt már meg sem említem, hogy nyugaton, még a legbénább egyetemeken is a belső egyetemi hálózaton vannak a szép, igényes előadás videók...

2016. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én meg szoktam szerezni felsőbb éves facebook csoportokból az előadás diákat (általában nem változtatnak rajta évről-évre), és arra szoktam jegyzetelni. Simán füzetbe én sem nagyon tudok (egy-egy órán esetleg), pedig már az msc-m vége felé járok...
2016. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!