Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új 2016/2017-es érettségiről?

Figyelt kérdés

Kicsit beszélgessünk!


Megnéztem a szabályzatot és a követelményeket. TT-s tárgyaknál sok minden nem változott. Biológiánál néztem , ott nincs a végén válaszható A és B feladat. Fizika is furcsa egy kicsit. Kémiánál semmit tapasztaltam. Azért törinél furcsálom, hogy csak 3 esszét kell írni emelten. Továbbá a gyakorlati írásbeliséget megkapták az irodalom közepesek.


Leginkább ezeket vettem észre. Nektek mi a véleményetek az új rendszerről? Könnyebnek vagy nehezebbnek tartjátok az új érettségit? (Ha valaki nem elég tájékozott, akkor az OFI oldalán ott van minden.)



2016. szept. 14. 00:07
 1/3 A kérdező kommentje:
*semmit sem tapasztaltam.
2016. szept. 14. 00:09
 2/3 anonim ***** válasza:

Van, amivel egyetértek, van, amivel nem.


Egyetértek:


-Azzal, hogy a középszintű érettségi egyértelműen B1 szint legyen, egyetértek, a B1 szint legyen már célkitűzés egy nyelvből, mire valaki végez a közoktatásban, több, mint nyolc év nyelvtanulás után. És persze ettől még így is le tudják tenni 25%-ra ennél alacsonyabb szinten állók is.


-A gyakorlati írásbelisséggel is egyetértek, a magyarnál, hisz ezek olyasfajta szövegek, amelynek megírására a való életben lehet szükség, ezért jó, ha az iskola felkészít rá.


-Törinél egyetértek az írásbeli arányának növelésével, hisz az írásbeli objektívebb.


-Magyar szóbelinél a tartalomra magasabb, az "előadásmódra" alacsonyabb pontszámmal. Szívem szerint teljesen átalakítanám a magyar szóbeli pontozását, és a tanár önkényének tág teret engedő tól-ig határok megadása helyett felsorolt tartalmi elemekre adnék pontot, plusz néhány pont az előadásmódra, lényegében a biológia szóbeliéhez hasonló pontozást tudnék elképzelni a magyarnál is, de ha már ez a teljesítménytartomány van, akkor legalább a tartalmi pont legyen több. Amúgy valószínűnek tarom, hogy eddig is az "előadásmód" pontszámok erősen korreláltak a a tartalmiakkal, hisz azt tudja az ember folyékonyan, magabiztosan elmondani, amit tud.:D


Nem értek egyet:


-Témák elvételével törinél. Néhány témát valóban abszurd, hogy kivettek, pl. Spárta, még emelt szinten SEM? MI van???!!! Nyilván a gimis törioktatás nem egyenlő a töri szakkal az egyetemen, de azért ez már a ló túloldala. Legalább, aki a törit akarja felvételi tárgynak, és emelt szinten vizsgázik, jogra például, az tanulja már meg azokat a témákat is, amiket most kivettek...Spárta pl. az alapműveltség része, már az is durva, hogy eddig csak emelten volt, nem hogy kivenni nem kellett volna, hanem középszintre rakni...


-Tudtommal a magyarnál is vettek el témákat, amivel szintén nem értek egyet.

2016. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! :)


Köszönöm a választ. Véleményeddel egyet értek. Anno töri tanárom mondta egy vagy két éve, hogy az ilyen témák, de főleg a középkort is csökkentik valamint sok mindent kivesznek, mert az emberiség fejlődéséhez/kultúrájához nem adtak semmit se szinte.


Noha én irodalomból jövőre emeltezek, kicsit fáj, hogy a gyakorlatit elvették. Igaz a másik kettőnél többet kell írni. A reflektálás komolyabb irodalmi ismeretet kíván, de úgy érzem, mintha nem kérnének tőlünk annyit. Még ha ez most egy kicsit furán is hangzott.

2016. szept. 14. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!