Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemről átjelentkezés?

Egyetemről átjelentkezés?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok,de nem igazán tetszik az egyetem hozzáállása a szakhoz,a felépítése. Ha ugyanezt a szakot szeretném folytatni egy másik egyetemen,mikor jelentkezhetek át? Csak 2.félév végétől? Itt is az érettségi fog számítani pontszám alapján,mint ahogy most is felvettek? Vagy itt kreditek alapján vesznek át? Számít,hogy melyik egyetemről jelentkezek át? ELTE-ről Corvinusra lenne esetemben. Valaki tudna segíteni?

2016. szept. 16. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Majd amikor megnyitják a 2017/2018-as jelentkezést, Te is jelentkezel. Ugyanúgy érettségi, stb. alapján meghatározzák a pontszámodat, és ha felvettek, akkor a mostani egyetemen teljesített tantárgyaidat eltudod fogadtatni. Ez esetben nem fogsz csúszni.

Vagy abbahagyod, és addig tanulsz valami nyelvet, stb.

2016. szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én azt hittem,hogy kreditek alapján vesznek át valakit,ha nem a sima felvételi alapján jelentkezik az új évre.
2016. szept. 16. 13:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Arra is van elvileg lehetőség, de egyáltalán nem biztos, hogy átvesznek, ott egyéni elbírálás van és általában csak fizetősre lehet menni. Az újrafelvételizés a biztosabb, ha van elég pontod.
2016. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!