Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A ti iskolátokban engedélyezet...

A ti iskolátokban engedélyezett a nyelvi csoportváltás év elején/félévkor/év végén?

Figyelt kérdés
11.-es létemre úgy gondolom, hogy nem ártana valami jó átlagot összedobni, mert kéne a pont, de a két idegennyelvből nem érzem odavalónak magam, ahol most vagyok (az órasávban az "erősebb", "jobb" csoportok), ezért át akarok menni másikba, de nem egészen úgy néz ki, hogy sikerül. Nálatok ez hogy megy? Gond nélkül át lehet menni?

2016. szept. 18. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Egyéni elbírálás kérdése, igazgatói engedély kell hozzá.


Nem szűnhetnek meg csoportok csak azért, mert mindenkinek kellenek a jobb jegyek a továbbtanulás miatt, ezért mindenki át akar menni a lehető leggyengébbe. Munka nélkül maradnának (ráadásul esetleg év közben) a haladóbb csoportokat tanító tanárok.


A bejövő osztályok folyton azért verik az asztalt, hogy miért nem kerülhetnek a haladóbb csoportban, aztán ilyenkor meg a gyengébb kéne, mi? Aztán meg majd szidod az iskolai nyelvtanítást te is, mert nem juttatott el magasabb szintre, ugye?

2016. szept. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én alapból szidom az iskolai nyelvtanítást, mert szerintem egy szar, de ebbe ne menjünk bele. Nem vagyok hülye, nem csak a jegy miatt mennék át. Németet tanulok elsődleges nyelvként, de a német nyelvtanulás nagyjából 9 elvesztegetett év volt az életemből. Semmit nem akarok vele kezdeni, nem is érdekel, ráadásul nem is vagyok a csoportom szintjén. Angolból meg szimplán rengeteg felesleges leckét kapok, aminek az anyagát már rég megtanultam, és csak elveszi az időmet (igen, napi 1 óra elég sok). Helyette csinálhatnék értelmesebb dolgokat is.
2016. szept. 18. 20:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire penge vagy, miért nem tettél előrehozottat már rég?
2016. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy penge vagyok, csak jobban tudok angolul, mint azt a csoportban elvárják. Ha csak azt tudnám, akkor lemondhatnék még a középfokú érettségiről is jövőre.
2016. szept. 18. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:

"Én alapból szidom az iskolai nyelvtanítást, mert szerintem egy szar"


Aki alapból szidja, az esélyt se ad neki. Előítéletes. Ilyen hozzáállással meg lehetetlenné teszi, hogy tanítsák őt az iskolában. Csupa öröm lehet így iskolai nyelvtanárnak lenni...

2016. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, de akkor köss belém, nyugodtan. Mit is vártam névtelen senkiktől, akiknek valószínűleg semmi életük nincs. Szerintem egy nyelvet rendesen csak úgy lehet megtanulni, ha az ember leül és elkezdi magolni a szavakat, vagy olyan helyen él X ideig, ahol rá van kényszerülve, hogy használja a nyelvet.
2016. szept. 18. 20:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Az, hogy mennyire öröm iskolában nyelvtanárnak lenni, megint egy más téma, de keverd csak ide, majd tele lesz offal és kitörlik az egészet. Ez is egy munka, egy hivatás. Valaki szereti, valaki nem, valaki csak azért ezt csinálja mert ez a végzettsége, ilyen helyen sikerült elhelyezkedni, valaki pedig tényleg szeret nyelvet oktatni középiskolában (mint a némettanárnőm, aki egyébként nagyon jó arc, nem vele van bajom, hanem azzal, hogy nem tudok annyira németül, hogy az ő csoportjában tanuljak).
2016. szept. 18. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!