Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy tárgy 5 kreditet ér,...

Ha egy tárgy 5 kreditet ér, akkor az nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
A kreditek nagysága a tárgy nehézségét is jelölik?
2016. szept. 19. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy nem nehéz, de rengeteg munka van vele. Több óra, sok otthoni feladat stb.
2016. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minél magasabb kredites egy tárgy, annál nehezebb, vagy annál több gyakorlást igényel, esetleg komplexebb tárgy a többinél.
2016. szept. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Akkor bele se merek gondolni, hogy majd a második félévben (ha eljutok addig xD) a 7 kredites milyen lesz.

2016. szept. 19. 14:04
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem feltétlenül nehezebb, csak nagyobb óraszámban tanuljátok.


Pl. egy 2 kredites tárgy egyszer van egy héten másfél óra.

Egy 4 kredites tárgynál van elmélet meg gyakorlat, tehát kétszer másfél óra.

2016. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez nagyobb óraszámban van és gyakorlati is.

Köszi :)

2016. szept. 19. 14:24
 6/10 A legböszmébb Feri ***** válasza:
71%
egy kredit 30 óra munkamennyiségnek felel meg egy szemeszterben
2016. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez szakonként is eltérhet, én mindig azt néztem, hogy a többi tárgyhoz képest mennyi a kreditértéke. Pl. amelyik szakon a tárgyak többnyire 2 kreditet érnek, akkor ott a 4 kredites szokatlanul sok munkát igényel. Míg ha egy szakon szinte alap a 4 kredit, akkor ott az 5 nem sokkal vészesebb.


Én azt tapasztaltam, hogy minél több kreditet ér egy tárgy annál reálisabb az, hogy sokat kell rá készülni (gyakorolni, beadandót készíteni stb.)

2016. szept. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Átlagban 2-3 kredites tárgyak vannak, a pénzügy ami 5 kredites lesz a félévben.

Második félévben lesz 7 kreditért is.

2016. szept. 20. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk teljesen fel van borulva. Itt a kreditet a tantárgy óraszáma alapján határozzák meg. És lehet hogy hülyeségnek fog hangzani, de van olyan kötelező tárgyam, ahol a 2 kredites fizikából 3-szor annyian buknak, mint a 8 kredites analízisből
2016. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a pedagógia tanárin 5 kreditet ért, de azzal volt a legkevesebb munkám, mondjuk azt élveztem a legjobban, mert érdekes volt.
2023. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!