Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elsőéves egyetemistaként a...

Elsőéves egyetemistaként a tanulmányi ösztöndíjat mikortól kapom?

Figyelt kérdés

Visszamenőleg kapok tanulmányi ösztöndíjat?

Vagy csak majd a második félévtől kapok tanulmányi ösztöndíjat?


2016. szept. 21. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányi ösztöndíj az előző félévben teljesített átlagod alapján jár(hat).
2016. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Sok egyetemen az első félévben nincs tanulmányi ösztöndíj, mert nem tudnák mi alapján adni. A második félévtől már lesz az első félév teljesítménye alapján, de inkább kérdezz meg egy seniort, vagy végzőst minderről (saját egyetemedről)


Esetleg szociális vagy egyéb támogatásokra viszont számíthatnál (már, ha nem késted le a jelentkezési időket)

2016. szept. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól mondták előttem. A tanulmányi ösztöndíjat mindig a rákövetkező évben kapod az előző félév eredménye alapján. Mivel első félévben nincs ilyened, így akkor nem kapsz, csak második félévben, ha eléred a szintet. (Állítólag vannak helyek, ahol az elsősök is kaphatnak, de még nem hallottam ilyet konkrétan.)


Szociális támogatást is ösztöndíjnak hívják, de arra szerintem már lejárt a pályázat, és azt szociális alapon adják (de ott akár elsős is kaphat).

2016. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!