Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt valaki, aki Állatorvos...

Van itt valaki, aki Állatorvosi Egyetemre jár/járt vagy ismer ilyen személyt? Milyen nyelvi követelmények vannak? Milyen nyelvvizsga kell?

Figyelt kérdés

Oda szeretnék jelentkezni. Tegnap azt mesélték, hogy 1 közép, 1 felsőfokú nyelvvizsga és 1 szakmai nyelv kell, de nem tudom mennyire hihetek ennek a forrásnak. Van bármi valóság alapja?

A jelentkezés van valamihez kötve? (arra is azt mondta a forrásom, hogy a középfokúnak meg kell lennie)



2016. szept. 25. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A jelentkezés nem kötött nyelvvizsgához (sőt, mivel a két emelt érettségiért úgyis megkapod a max. plusz pontot, még csak többletpont sem jár érte).

Akinek nincs min. 1 középfokú nyelvvizsgája, annak viszont a nyelvvizsga megszerzéséig kötelező idegen nyelvi órákra járnia.

Sem a felső fokú nyelvvizsga, sem a szakmai nyelvvizsga nem követelmény - bár rengeteg nyelvi kurzus közül lehet választani.

2016. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Megkérdezhetem, hogy te ezeket milyen forrásból tudod (pl.: oda jársz), hogy tudjam mennyire biztos forrás vagy :)
2016. szept. 25. 17:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem hiszel nekem, akkor ne itt kérdezz, hanem menj fel az egyetem honlapjára, és olvasd el a jelenleg hatályos Tanulmányi és Vizsgaszabályzatot - és vess egy pillantást a mintatantervre.

Valamint egy életre tanuld meg, hogy ha fontos adatot akarsz megszerezni, akkor hivatalos forrásra hagyatkozz, ne pedig különféle fórumokra. A GYK tapasztalatok, vélemények átadására jó, ezért hasznos is, de felvételi információk megszerzésére nem ez az elsődlegesen ajánlott felület.

2016. szept. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Köszönöm a tanácsokat. Csak azért próbáltam megkérdezni, hogy esetleg ott tanulsz-e, mert akkor te egy biztos forrás lennél és akkor nem kérdezem meg magát az egyetemet (ezt még válaszod elolvasása előtt megtettem e-mail formájában).

Csak azért bátorkodtam feltenni ezt a számodra talán nevetséges kérdést, mert a tegnapi nap folyamán egy olyan lány mesélt nekem ezt, aki az állatorvosira szeretett volna jelentkezni, de az ő általa vázolt nyelvi követelmények miatt nem mert. Nem hittem neki, de elültette benne a kételyt, hogy mi van ha mégis így van.

2016. szept. 25. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, oda járok:) De akkor is kérdezz rá mindenre, mert a szabályok bármikor változhatnak (sőt, mivel idén lett újra önálló az egyetem, ez most fokozottan is igaz). Az a biztos, amit hivatalos forrásból tudsz meg, az az, amire később, ha kell, lehet esetleg hivatkozni!

Ne azért csússz el valami apróságon, mert olyasvalaki mondott neked valamit, amit igaznak vélt, esetleg 1-2-3 éve még igaz is volt, de a te esetedben esetleg már nem lesz az!

2016. szept. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!