Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Veres Pálnésok, tudnátok...

Veres Pálnésok, tudnátok válaszolni ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés
Most fogok felvételizni es nagyon szimpatikus az iskola de kíváncsi lennék az oda járó diákok véleményére és az ő bejutásukkal kapcsolatos információkra. Nektek 7. évvégen es 8. félévkor milyen volt az átlagotok? Volt esetleg 5-nél rosszabb jegyetek a kiemelt tantárgyakból mint a történelem, matek és magyar? Milyen felvételit írtatok? Hány pontot kell elérni az írásbelin hogy behívjanak szóbelizni? A szóbelinél nagyjából milyen kérdéseket tettek fel? Ha esetleg angolból is felvételiztetek akkor ott miket kérdeztek? Jártatok a felvételi elött oda az iskolába felvételi előkészítőre? Ha igen, hasznosnak találtátok? Véleményetek szerint milyen a közösség az iskolában? Szeretitek tanáraitokat? Volt gólyatáborotok? Előre is köszönöm mindenkinek!

2016. szept. 26. 20:41
 1/4 anonim válasza:
Szia, én nagyon szeretek oda járni, szeritnem egy jó közösség, a tanárok is teljesen rendben vannak. Én 84 pontot írtam annak idején, amivel simán bekerültem, de van olyan osztálytársam akinek 69 ponttal is sikerült. Konkrét ponthatárt nem lehet mondani, mivel minden évben változik a felvételik nehézsége és így tolódnak a ponthatárok is. A szóbeli gyakorlatilag csak beszélgetés volt, egy kis szövegértés volt benne de alapvetően saját magunkról kellett mesélni. Angolból én nem felvételiztem mivel nem nyelvi osztályba jelentkeztem. Remélem tudtam segíteni!
2016. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia :D Bár én most nem a Veres Pálnéba járok, tavaly megjelöltem a nyelvi osztályt, és voltam is szóbelizni. Nekem egy szöveget kellett húzni, egy részletet belőle fel kellett olvasni, aztán volt kb. 4 kérdés a szöveggel kapcsolatban. Aztán kellett húzni egy témát, én azt húztam, hogy restaurant. Akkor arról beszélgettem a tanárral, kb. olyan kérdések voltak, hogy milyen gyakran járok étterembe, kivel járok étterembe, inkább elegánsabb vagy inkább gyorsétterembe szoktam járni, melyik a kedvenc éttermem. Meg persze az elején volt ilyen alapbeszélgetés ilyen hol lakok, sportolok-e valamit van-e valami hobbim... Én szerencsére egy nagyon kedves tanárt fogtam ki, ha elakadtam, vagy nem jutott eszembe egy szó, akkor segített, rávezetett a megoldásra...

Remélem tudtam segíteni, és sok szerencsét kívánok. :D

2016. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyelvből is van (szóbeli) felvételi?
2016. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönom szépen, sokat segítettetek!

3.kommentelő: igen, kell.

2016. okt. 1. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!