Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elkezdtem egy egyetemet és...

Ha elkezdtem egy egyetemet és a második félév után abbahagyom, ki kell fizetni a képzési díjat?

Figyelt kérdés
Tehát államin kezdtem, két félév után abbahagyom, tehát a harmadikat már nem kezdem el. Ilyenkor mi van?

2016. okt. 7. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Jelzed, hogy halasztasz, vagy nem kívánod tovább folytatna és ennyi.
2016. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ez a 2. félévem, jelenleg aktív és ez után nem akarom folytatni.
2016. okt. 7. 14:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak ha az első félévben hagyod abba, akkor nem kell fizetni. Ha már megkezdted a másodikat és abbahagyod, akkor már ki kell fizetni az addigi félévek képzési díjának felét. De talán olvasd el a hallgatói szerződést, amit aláírtál...
2016. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha meglenne elolvasnám, de már módosult is azóta.
2016. okt. 7. 14:53
 5/8 anonim ***** válasza:
nem számít hogy módosult. rád az érvényes, amit aláírtál, vagy akkor volt érvényben, amikor jogviszonyod lett az egyetemmel.
2016. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha egy éven belül nem kezdesz egy másikat bárhol, akkor a két félév felét vissza kell fizesd, de ha húzni akarod, akkor halasztasz, vagy passzíváltatsz féléveket, amennyit lehet.
2016. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem és ilyen esetben a visszafizetésre mennyi idő áll rendelkezésre?
2016. okt. 7. 15:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd kapsz egy levelet az Oktatási Hivataltól, hogy fizess, addig ne aggódj. Aztán erre írj egy kérvényt, hogy hagyd dolgozd le, vagy kérjél rá részletfizetési kedvezményt, szerintem 12 hónapot biztos adnak.
2016. okt. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!