Őszi érettségi?

Figyelt kérdés

Letöltöttem ismét az összes eddigi érettségi feladatsort matekból, tavaszit és az őszit is megoldottam mindegyiket, ami ugyanolyan sz.ar lett mint májusban. Rengetrg videót néztem neten, kijegyzeteltem, felírtam a lényeget és mégsem megy.

A második részből semmit sem tudok. Nem tudok hozzákezdeni a szöveges feladatokhoz.

Nem értem az egyenleteket, a tér meg koordinátageometriát, meg már semmit se. Néztem példákat hozzá, neg is oldottam a megoldókulccsal mert srmmit nem tudtam felírni hozzá és semmi.

Sose voltam jó matekból, de mindig meg volt a kettes.

2 hét múlva érettségi és nem akarok megint megbukni, mint májusban.

Mit tehetnék még? Magántanárra nincs pénzem és nem vállal el az itteni, mert megmondta, hogy túl hülye vagyok az érettségihez.

2 tárgyból dicséretes lettem a többi kettő 4es lett és matekból megbuktam.



2016. okt. 9. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is most fogok érettségizni matekból, csak én emelt szinten. Melyik példával van gondod? Megpróbálhatom elmagyarázni.
2016. okt. 10. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szöveges feladatok, koordinátageometria, meg a szinuszos egyenletek és a köré írható kör
2016. okt. 10. 09:15
 3/3 Baluba ***** válasza:

Arra koncentrálj, hogy megtanuld felismerni a feladattípusokat. Például szinuszos egyenletnél van kb 6 fajta, ami jöhez (sin=sin, sin=cos, sin=konstans, stb).

Aztán tanuld meg, hogy milyen algoritmussal lehet az egyes típusokat megoldani, ugyanis közép matekon nincsen szükség intuícióra és kreativitásra, gyakorlatilag ugyan azokat a lépéseket kell különöző adatokkal végrehajtani.

2016. okt. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!