Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az egyetemen egy évig nem...

Ha az egyetemen egy évig nem csináltam semmit, lesz valami hátrányom?

Figyelt kérdés
ezt most úgy értem, hogy felvettek egyetemre, de az első évben azaz most, nem jártam be egy órára sem (egyéb okok miatt), magyarul egyetlen egy tárgyam sem lett meg, és nem raktam passzívra sem a második félévet. Az egyetemen az a szabály, hogy ha 4 félév alatt nem szerzel meg 60 kreditet, akkor rúgnak ki, szóval én jövőre kezdeném el rendesen, a tanulást, azaz 2.ban kezdeném el az első évemet. Lenne valamilyen hátrányom, azon kívül, hogy vesztettem egy évet? Mert otthagyni nem akarom, de ha ez lenne a legjobb döntés, akkor mondjátok ezt. Várom a válaszokat!
2010. ápr. 25. 14:31
 1/4 BeerHunter ***** válasza:
Hátrányod, hogy elb@sztál egy évet. Más nem igazán. De a nem teljesített kreditjeid után fizetned kell. Vagy év végén, vagy az egész suli végén.
2010. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2 államilag támogatott félévet buktál. Plusz 2. félév végén van a legtöbb helyen az átsorolás (támogatottról fizetősre, fizetősről támogatottra), mikor az államilag támogatottak közül legrosszabbul teljesítő 15%ot átteszik fizetősre (erre neked elég nagy esélyed van). Most már tudom, hogy lehet tanácsokat osztogatni, de vagy passziváltatnod kellett volna magad, vagy újra felvételizni.
2010. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk a mi egyetemünkön úgy van (BME) hogy első év végén 30 kredit, 2. év végén 60. kreditnek kell meglennie. És nem csak a 2. végén nézik.

Tehát innen már most repülnél év végén mert gondolom nincs meg a 30.


Amúgy jó nagy hülyeséget csináltál, hogy nem raktad magad passzívra és nem foglalkoztál vele:

- fizethetsz a nem teljesített kreditek után

- kicsúzhatsz az államilag támogatott félévekből és aztán az egészért fizethetsz

- valszeg úgy lerontod a különböző átlagjaid hogy msc-től búcsúzhatsz

2010. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A második két félév mindegyikében átlagban 30 kreditet kell megszerezned, és mindezért még fizetned is kell.
2010. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!