Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon miért gondolják...

Magyarországon miért gondolják azt, hogy vegyes tannyelvű suliba jártam Szerbiában?

Figyelt kérdés

Magyarországon végeztem az egyetemet, a középiskolai és általános iskolai tanulmányaimat viszont még Vajdaságban. Magyar tannyelvű osztályba jártam (A,B,C volt a szerb tagozat, mi D-sek voltunk a magyarok), középiskolában szintén külön. Hetente 2 szerb óránk volt, de igazából angolból is.Az osztálytársaim, a tanárok, az oktatás, egyszóval minden magyar nyelven történt.


A napokban leállított egy egyetemen oktató tanár, hogy végez egy kutatást, én jó lennék interjú alanynak. Arra lett volna kiváncsi, hogy hogyan éltem meg a kétnyelvűséget (konkrétan: hogyan történt az, hogy egyik tárgyat szerbül, a másikat magyarul tanultuk), valamint milyen a vegyes osztályközösség?

Elutasítottam az interjút, hiszen ezekre nem tudnék válaszolni.


Megkérdeztem néhány ismerősömet, hogy ők is így gondolják -e. Meglepő módon ők sem hitték, hogy magyarul tanultam, tanulhattam, egy másik országban.

Tényleg ennyire hihetetlen? Vagy csupán Csongrád megye székhelyén gondolják így?


2016. okt. 10. 00:26
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Itt az van kommunikalva, hogy Trianon ota a hatarokon tul dzsungel van, es az osszes hatramaradt magyart napi szinten kinozzak, es csak sirnak-sirnak... egeszen elkepzelhetetlen ez alapjan, hogy ember szamba veszik a tanulasi szuksegleteiteket. Nemhogy meg magyarul! :D
2016. okt. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Tkp. adtal mar valaszt a kerdesedre, azert van mert nem hiszik el, mert nem tudjak elkepzelni, hogy egy masik orszagban szinte kizarolag magyarul lehet tanulni. Ezt tudjuk hogy van iljen, de ok nem tudjak elkepzelni sem, mivel Magyarorszagon ilyen NINCS igazabol az osszes kisebbseg tobbe-kevesbe aszimiliranozva van, ezert azt feltetelezik, hogy ez mashol is igy zajlik. Szerintem ez a fo oka.
2016. okt. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!