Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek jó lenne ha...

Szerintetek jó lenne ha nyelvérettségit kilehetne váltani nyelvvizsgával?

Figyelt kérdés

2016. okt. 14. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Igen, mivel ez jobban ösztönzi a diákokat a nyelvtanulásra -jobban, minthogy a diploma átvételének feltételének szabnák..-


Igaz, sem az ösztönzés, sem az ésszerűség nem jellemzi a közoktatást

2016. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát egy közép angol érettségi pl. nevetségesen könnyű a középfokú nyelvvizsgához képest. Szóval nem.
2016. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

,,Hát egy közép angol érettségi pl. nevetségesen könnyű a középfokú nyelvvizsgához képest. Szóval nem."


Hát de ha éppen a nyelvvizsga a nehezebb akkor hol a probléma? Nehezebbel váltasz ki könnyebbet.. Ez így szokott lenni.

2016. okt. 14. 14:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Na, te sem érted amiről beszéltem. Lapozzunk.
2016. okt. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha képtelen vagy értelmes mondatokat írni akkor nehéz bármit is érteni belőle.
2016. okt. 14. 16:52
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lenne.

A 2. válaszoló meg vagy nem tudja miről beszél,vagy csak idióta.

2016. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Esetleg attól fél, hogy így akinek nyelvvizsgája van, nem tehet majd érettségit angolból amivel viszont sok pontot szerezne -mivel nevetségesen egyszerű-


De ez ne legyen kifogás, egyrészt mert ez nem ösztönző rendszer, más részről ez legyen választható opció..


Persze néma gyereknek az anyja sem érti a szavát, de valószínűleg derogál neki leírni mire is gondolt, vagy hogy érveljen a véleménye mellett.

2016. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akárhányszor indoklom meg, fejtem ki részletesen a véleményem mindig sokan lepontoznak, viszont több válasz nem is jön a kérdésre.


De ez a legérthetetlenebb a számomra, hiszen az lenne az oldal feladata, hogy egy kérdésre több válasz is jöjjön másfelől, ha nem ért egyet azzal amit írok, miért nem száll szembe vele, és egy gomb megnyomása helyett értelmesebben is megindokolhatná mit gondolok rosszul.

2016. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én vagy zöldet adtam vagy semmit.


Annyira földhözragadtságra vall hogy valaki azon akad fent hogy nem érné meg a nyelvvizsgát számoltatni... Ha nehezebb akkor valamivel növelik a jegyet s kész, annyival hogy igazságos legyen. Ennyi. Vagy van ahol simán megadják rá a 100%-ot. Persze akinek egyetemre számolják azt megint másként kell elbírálni, de teljesen lényegtelen.

2016. okt. 14. 20:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként ez régen így volt még "az én időmben" (ha jól emlékszem, utoljára 2005-ben lehetett ilyet). Úgy volt, hogy középfokú nyelvvizsgával kaphattál emelt érettségit (mivel nem érettségiztem, így nem tudom, hogy akkoriban melyik volt a nehezebb és mennyivel). Akkor nagyon örültem neki. Viszont ezt nekünk meglehetett csinálni bármikor előrehozott érettségiként is, így utolsó évben már nem kellett nyelvórára járni. Azóta nem beszélek az adott nyelven...


Egyébként szerintem, ha egyeztetnék a nehézséget és nehezebb nyelvvizsgáért adnának egy könnyebb érettségit, akkor szerintem jó ötlet.

2016. okt. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!