Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha gimnáziumból átmegyek...

Ha gimnáziumból átmegyek szakközépbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Magyarországon elvégeztem a 10.-osztályt. El kellett költöznünk Ausztriába, ahol a nyelv miatt újra 10.-es lettem. Családi okok miatt vissza kell mennünk Magyarországra.A volt gimimbe nem szívesen mennék vissza. Inkább szeretnék valami szakmát tanulni. Ilyenkor visszaraknak 9.-be?



2016. okt. 18. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

nem

miért raknának? De a szakmai részből lehet, hogy különbözeti vizsgát kell tenned.

Én gimnáziumi érettségi után mentem szakközépbe (ott is érettségi utáni oktatás volt), nekem nem kellett különbözetiznem, bár a szakmai részből kicsit fel kellett zárkóznom a többiekhez, ami a gimnázium után nem volt nehéz.

Azon fogsz meglepődni inkább, hogy az "általános" tantárgyakból nincs akkora elvárás, illetve összességében nem kell annyit tanulnod (nekem nem kellett) mint a gimiben, ahhoz, hogy jó jegyeid legyenek, és tényleg elsajátítsd a szakmát. Csak olyat válassz, ami érdekel is.

2016. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

még annyi:

én a gimiben majnem "vért fostam", hogy egyáltalán a kettes meglegyen (volt, hogy buktam is, de a pótvizsga sikerült), utána a szakközépben minimális, de tényleg minimális tanulással 4-es 5-ös voltam, és volt időm a csajomra, magamra, haverokra, hobbira.

Tehát ha nem vagy kifejezetten "karrierista" beállítottságú, illetve szeretnél élni (!!), akkor bátram ajánlom, hogy nyugodtan lépd ezt meg.

2016. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért ne hidd azt, hogy szakgimiben könnyebb és, hogy nincsenek olyan elvárások.
2016. okt. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
53%
Egy szakma megtanulása is jelentős erőfeszítést kíván, azonban ha olyant választasz, mely érdekel, akkor nem lesz nehéz és nap mint nap látni fogod a munkád eredményét.
2016. okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

1-es és 2-es vagyok:

Én saját tapasztalatokat írtam le. Gimnáziumból kerültem szakközépbe, így összehasonlítási alapom az van.

A gimnáziumokban, főleg a "nevesekben" indokolatlanul magas az elvárás olyan tárgyakakal kapcsolatban, amit a mindennapi életben esélytelen, hogy használj (megnézem, hogy mikor lesz egy átlagos asztaltársaságban, csak az egyszerűség kedvéért az Anjou ház uralkodása, vagy bármely középkori költő költészete (és még sorolhatnám) a téma). Max valami gagyi vetélkedőben lehet hasznodra. Fölösleges tudással akarják tölteni a nép fejét, persze úgy, hogy mindegyik tanár azt hiszi, hogy csak az ő tantárgya létezik, így a diákoknak szinte semmi idejük nem marad magukra, miután másnapra felkészülnek.

Szakközépben, főleg ha már az "érettségire felkészítő években" is van szakmai oktatás, ezekre szerencsére kisebb hangsúlyt fektetnek, és nem akarnak feltétlenül szopatni, azért, mert nem olvastál el a tanév alatt 4-5 könyvet, és nem tudod a történelmi eseményeket és-hónap-nap-óra-perc pontossággal. Nekem a gimnáziumi évek a "vért szarás" évei voltak, azért, hogy elvégezzem, átmenjek mindenből, ezzel szemben érettségi után a szakközépben kézzel fogható tananyagot tanultunk, aminek GYAKORLATI haszna is van (nem csak okosnak látszol vele egy asztaltársaságban), nem mellesleg érdekelt is, és különösebb erőfeszítés nélkül megszereztem a szakmát, 4-es, 5-ös átlagokkal. Ma már nem dolgozom sajnos a szakmában, másfelé sodort az élet, így nem tudtam a technikával fejlődni (ami elkerülhetetlen lett volna, ha maradok a szakmán belül) de amik a szakmám megszerzéséig jelentek meg, illetve amiken a gyakorlatomat szereztem, azokat a technikákat a mai napig bármikor megjavítom, ha a hardverezettségem (rendelkezésemre álló szerszámok és műszerek) ezt megengedik. Ne legyen köd, autóvillamossági szerelő a szakmám, de jól felszerelt műhelyem nincs, csak egy átlagosnál jobban felszerszámozott "hobbigarázs", mivel, mint azt mondtam, nem dolgozom a szakmámban egy ideje.

2016. okt. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De nem érettségi után mentél oda?
2016. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De igen, és leírtam, hogy gimiben érettségiztem, és vért szartam 4 éven át miatta, meg az érettségin is. Egyik legrosszabb döntésem a gimi volt szakközép helyett amikor befejeztem az általánost. Tájékozott vagyok a dolgokban ennek "köszönhetően", de őszintén, az életben mi a lóf@$zra megyek a gimi adta általános műveltséggel? Ja, és taxis vagyok. 2 szakmával és egy diplomával.
2016. okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudhatod, hogy milyen az érettségire felkészítő oktatás!
2016. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel a baráti köröm főként szakközepesekből állt akkor is, így tudom. Egyszerűen nem vonzott a gimnázium tudálékos, "álokos" társasága, ezért szakközepes emberekkel vettem körbe magam. Mondjuk ez nem most volt, hanem tizenakárhány éve. Most nem tudom pontosan mi a helyzet.
2016. okt. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!