Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Passzivált félév esetén...

Passzivált félév esetén árvaellátás jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, ha egy félévet passzívan szeretnék eltölteni, abban az esetben is jár az árvaellátás? Mivel ahhoz, hogy jogosult legyek rá, tanulói jogviszonyban kell állnom valamelyik oktatási intézménnyel. A problémám/értetlenkedésem viszont abban áll, hogy bár tudom, hogy passzivált félév esetén a diákkedvezmények, diák stb is ideiglenesen megszűnnek, mégis abban nem vagyok biztos, hogy az árvaellátás is idetartozik, mivel azt évente egyszer, szeptember környékén kell leigazolni, és ezt én idén már megtettem. Mivel egyrészt le van igazolva az egész év, mert ugye itt nem különböztetik meg a féléveket, úgy érezném, hogy valószínűleg járna. Viszont nem akarok abba a hibába beleesni, hogy nem jelzem ezt a NYUFI-nak, és megkapni a következő félévre eső árvaellátást, majd miután valahogy rájönnek, hogy nem jogosan kaptam, visszafizetni.

Valaki esetleg tud erről információt szolgáltatni nekem? A NYUFI-t természetesen nem szeretném erről megkérdezni, mert a végén bevonják az árvaellátást ténylegesen a következő félévre, amit viszont nem szeretnék.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. okt. 19. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem jár sajnos.
2016. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem jár, nappalin kell hozzá tanulni.
2016. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak akkor járna, ha betegség, vagy szülés stb... miatt lesz passzív a jogviszonyod. Tavaly én is így voltam jó tanácsként mondom, hogy saját kezű aláírással ellátott levélben jelezd a szüneteltetést, mert pl e-mailt nem fogadnak el (visszaélések elkerülése miatt indoklással).

Előfordulhat, hogy a levél elküldése után még folyósítanak egy havi összeget, mert még nem dolgozták fel a kérelmed -ez is saját példa, szóval időben tudasd velük, mert nem sietik el.

2016. okt. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!