Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező technikum? (Bővebben...

Stewie200 kérdése:

Kötelező technikum? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szakközép utolsó évében vagyok, idén fogok érettségizni. Az offő kitalálta hogy kötelező lesz mindenkinek egy 5.évet ittmaradnia, de én (és 1-2en az osztályomból is) szó szerint undorodunk ettől a szakmától, és én tök más irányba terveztem továbbmenni, Kérdés: Lehetséges hogy így utolsó évben benyögik hogy kötelező lesz itt maradni vagy ez egy rossz vicc??! A hibákért elnézést, ideges vagyok és telefonról vagyok..

2016. okt. 21. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez egy rossz vicc, márcsak azért is, mert a technikumi képzésre külön kell jelentkezni...


Mellesleg azt nem értem, miért 4 év után jöttél rá, hogy téged valami teljesen más dolog érdekel...

2016. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Remélem igazad van 1-es.

Egyébként: 10.osztályban kerültem át ebbe a suliba (előtte a "szakmámat" tanultam), hosszú történet hogy miért, de lényeg hogy azóta tudom hogy itt csak érettségit szeretnék, és utána pedig a megálmodott szakmát elvégezni. :)

2016. okt. 21. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Minek jöttél át?
2016. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Közlekedési balesetben eltörött a térdem, emiatt nem tudtam bejárni (60km-re laktam a sulitól). Átléptem a hiányzási limitet, és bukta... Alattunk nem volt ilyen osztály,ezért kellett más suliba mennem és a környéken nincs is ilyen szakma közelebb :(
2016. okt. 22. 11:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakmát tanulsz most, és mit tanulnál inkább?
2016. okt. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Irok privatot :)
2016. okt. 22. 15:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Jajjj istenem, dehogy kötelező. Vagy totálisan idióta a tanárod, vagy félreértettetek valamit. Ráadásul 16 éves korod után nem vagy tanköteles, utána semmi sem "kötelező".


A technikum meg egy külön képzési szint, amire érettségi után külön KELL jelentkezned, ha oda szeretnél járni, nincs olyan, hogy téged oda kötelezően felvesznek akaratod ellenére.

2016. okt. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2016. okt. 23. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!