Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GSZI vagy Táncsics Mihály...

Zsolt Vastag kérdése:

GSZI vagy Táncsics Mihály Gimnázium?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A GSZI-ben (gépészeti és számitástechnikai szakközép iskolában) vagy Táncsics Mihály Gimnáziumban folytassam a tanulmányaimat? Jelenleg a GSZI-ben tanulok Számítástechnika szakon de előző évben a Táncsicsba is jelentkeztem fel is vettek volna de én inkább a szakközépbe mentem mondván:"lesz érettségim és szakmám is és akkor tök király leszek" azonban azóta az iskola szakgimnázium lett ahol az ember jobban kötelezi el magát a szakma mellett, természettudományt például csak ímmel-ámmal tanulunk, ami, lévén az érettségit fontosabbnak tartom, a szakmáért csak azért mentem hogy legyen nem túl jövedelmező. Plusz Orosházi vagyok, a GSZI Békéscsabai így a fakultációk és a második nyelv felejtős. De hagy vázoljam:


GSZI

pro

-5. évben technikusi képzés


kontra

-Messze van

-a negyedik évben csak szakmai érettségit ad ami nem hiszem hogy egyenlő egy szakmunkás bizonyítvánnyal -nincsen lehetőség a természettudományi érettségikre


Táncsics Gimnázium


pro

-Közel, van konkrétan egy köpésre

-sok fakultáció

-több nyelvet is tanít

-csodálatosan szép épület

-állítólag eredményes iskola

-ahogy nézegettem a lapjukat elvileg van Webmester képzés ami szakma

-összes érettségit letehetem emelt szinten


kontra:

-Nem tudom hogy mi szeretnék lenni, attól tartok 4 év múlva sem fogom, elég nagy stréber vagyok a kondim sem rossz úgyhogy szeretnék egy diplomát vagy főiskolát végezni. De ha mégsem lehetőség a Webmester képzés akkor érettségivel édes keveset érek ha nem tudok dönteni a szakosodásom iránt.


Linkek:

Táncsics: [link]


GSZI: [link]


Ha esetleg végigolvastad, nagyon köszönöm, ha válaszolsz is, még jobban!


2016. okt. 22. 15:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!