Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatírásnál ez hogy van?

Szakdolgozatírásnál ez hogy van?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, még nem kell szakdolgozatot írnom, de már van egy ötletem. A témám egy helyi gyár története lenne. Írhatok belőle szakdolgozatot ha már létezik egy olyan könyv amiben megírták a gyár történetét? (konkrétan ez a könyv címe "YX gyár története") Vagy ilyen esetben nem írhatok róla, mert már van egy könyv belőle. Mivel így elég fura lenne gyakorlatilag a könyvből megírhatnám szinte az egészet, nem? Viszont láttam olyan szakdolgozatokat hogy a "Sztálingrádi csata". Most konkrétan arról még több könyv van, mégis írtak belőle szakdogát. Akkor ez most hogy van, valak isegítsen aki ért hozzá, légyszi

2016. okt. 23. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

a szakdoga meg a könyv írás 2 külön műfaj.

a lényeg, hogy legyen forrásod, a konzulensed elfogadja a témát és abból írsz amiből akarsz.

2016. okt. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor nem kell nekem úgymond "újat alkotnom" igazán, csak a rendelkezésemre álló források alapján feldolgoznom egy témát, ha jól értem. És ha van jó/elég forrásom akkor könnyebben megy, ha nincs nehezebben.
2016. okt. 23. 16:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szakdolgozatban kell, hogy legyen valami újdonság. Pl. más szemszögből elemzed a rendelkezésre álló információkat, új forrásokat kutatsz fel stb.
2016. okt. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szakdolgozatban újdonságnak kell lennie. Célja, hogy a hallgatói igazolja, hogy önállóan (konzultációs segítséggel) témát tud feldolgozni, és ahhoz kötődően új eredményeket bemutatni.


CtrlC-CtrlV módot tud bárki csinálni, az nem szakdolgozat...

2016. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, hát nyilván nem a könyv tartalmát jegyzetelném ki, hanem valamilyen megközelítésből írnék a témáról, lenne valami kérdés amire keresném a választ.

Csak annyi érdekel, hogy akkor ugye nem baj, ha írtak már a témáról könyvet? Én attól még írhatok belőle szakdogát? Igazából csak egyetlen egy könyv van ebből a témából, tehát nem egy olyan téma amit már millión feldolgoztak.

2016. okt. 23. 17:01
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Igen, írhatsz a témáról, de kell benne lennie újdonságnak is.
2016. okt. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 23. 18:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!