BME VIK vagy GTK?

Figyelt kérdés
Jelenleg mérnökinfós vagyok, főleg a matek miatt jelentkeztem ide, amit szeretek is, viszont a programozás nem igazán jön be, nem érzem úgy, hogy én ezt hivatás szerűen tudnám csinálni. Anno felvételikor a másik amin gondolkodtam a Nemzetközi gazdálkodás volt (imádom a nyelveket, illetve van egy humán érdeklődésem is), és nem tudom eldönteni, hogy maradjak-e infón annak ellenére is, hogy a szakmai része nem tetszik, vagy menjek át NG-re, amiről meg azt hallom, hogy büfészak? Ti mit javasoltok? Bármilyen tanácsnak örülök, eléggé el vagyok veszve. :(

2016. okt. 25. 00:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudnál hivatásszerűen programozni, akkor ne maradj a mérnökinfón, felesleges.

Esetleg nézd meg a villamosmérnökit, ott vannak olyan szakirányok, ahol nem kell programozni. (néhány tárgyat el tudsz fogadtatni.)


Gazdasági irányba a gazdálkodás-menedzsment ajánlott, mert a nemzetközi gazdálkodáson rengeteg sok felesleges tárgy van. A gazdmen inkább adja meg az alapokat, ahonnan tovább tudsz specializálódni. Karrier szempontjából a váltás mindenképpen nagyon hátrányos, mert mérnökinfósként csak válogatni kell a jobbnál jobb állások között, míg gazdasági pályán ha nincs protekciód, akkor nagy a verseny a jobb állásokért.

Persze nem csak ez a szempont, ha tényleg nem szeretsz programozni akkor felesleges folytatni a mérnökinfót.

2016. okt. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az igazi kérdés, hogy mennyire nem tetszik a programozás. Én minden félévben (idén végzek) elhatároztam, hogy otthagyom az egyetemet és elmegyek konferenciákat szervezni, asztalosnak, cukrásznak stb. mert az mennyivel jobb... Aztán mikor sikerültek a ZH-k mindig rájövök, hogy igaziból szeretek programozni.


A VIK eléggé megterhelő év közben és nem állítom, hogy jobb lesz a későbbiekben, de a feladatok, ha jó tanszékre mész (CS, MIT, IIT grafika részlege), akkor sokkal több matematikát fognak tartalmazni, mint most, bár ahhoz is kell programozni, szóval ha a programozás olyan, hogy rá sem bírsz nézni (és nem csak azért, mert nem megy, ugyanis alap szinten mindenki belejön), akkor szerintem válts.


Esetleg miért nem próbálsz meg áthallgatni egy-két órára. Azt hiszem, hogy valahogy lehet... Legalábbis mikor nekem volt hasonló problémám, akkor 1-2 tanár ezt ajánlotta.


Ha meg biztos vagy benne, hogy nem akarod elvégezni ezt az egyetemet, akkor irány a többi suli honlapja, nézd meg, hogy melyik egyetemről kinek milyen ismerősét ismered, és menj be néhány órára körülnézni, körbekérdezni.


Ha gondolod írj rám.

2016. okt. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!