Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az 56-os eseményeket ellenforr...

Az 56-os eseményeket ellenforradalomnak nevezni történelemórán – ez belefér a gondolati szabadság keretébe?

Figyelt kérdés

Ha egy diák középiskolában felel töriórán 56-ból és ellenforradalomnak nevezi az eseményeket és ki is fejti hogy azért gondolja így mert…. (érvelés) akkor ez belefér a gondolati szabadság keretébe?

És érheti ezért hátrány ? Egyes osztályzat a feleletre, noha az eseményeket jól elmondja csak épp a felkelőket „feltüzelt csőcseléknek” míg a kormányoldalt a rendet megőrizni igyekvő a dolgozók érdekeit néző oldalnak mutatja be?

Miért ne tehetné meg? A történelem úgyis csak nézőpont kérdése nem?

Mindig a győző határozza meg. Kinek szabadságharc kinek terrorizmus.

Kinek próféta kinek provokátor stb


Hát ha ő úgy látja ahogy ki merészelhet neki azt mondani hogy az nem úgy van és lesz szíves s „hivatalos” doktrínát nyomni? (meg persze a doktrína és időről időre változik...)


2016. okt. 25. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Az ellenforradalom egy haladó társadalmi rendet akar megdönteni, és visszarendezni egy elmaradottabbat.

A forradalom pedig az elmaradottat akarja megdönteni, és modernebb változásokat hozni. Ha szerinted a kommuninista diktatúra elleni forradalom ellenforradalom...

2016. okt. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha szerintem az akkor mi van? Jogom van vagy nincs jogom hozzá? Véleményszabadság van vagy nincs?És ha az van (és elvileg az van) akkor érhet-e emiatt engem hátrány? Mert ért.
2016. okt. 25. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Jogosan, elég nagy pofátlanság ellenforradalomnak nyilvánítani.

Ennyi erővel március 15 is ellenforradalom.

2016. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ki merheti kimondani hogz pofátlanság? Te? és milyen jogon alapon?

És ha én meg azt mondom nem akkor mi van? Mivel van neked több jogod bármi kapcsán A)t vagy B)t mondani?

2016. okt. 25. 19:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Na, akkor írd le nyugodtan, kíváncsiak vagyunk.
2016. okt. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
olvass vissza mondjuk ezzel kezdtem. már megtörtént.
2016. okt. 26. 08:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy vérbeli kommunistával van dolgunk.
2016. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez lehet hogy így van, de még mindig nem a kérdésemre a válasz.
2016. okt. 26. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!