Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS! Milyen esetekben dobják...

SOS! Milyen esetekben dobják vissza a szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
Sokat dolgoztam vele, de nagyon parázok. Ha már nincs időm átírni, elutasíthatják olyan dolgokért, mint pl nem írtam oda a forrásnak használt könyvekhez az oldalszámot (csúsztam és akkor még nem kérték az oldalszámot és most egy csomó könyvet nem tudok visszakeresni) vagy mert mondjuk sok a szóismétlés vagy mert 99%-ban kiírtam hogy centiméter, méter, liter, stb, de van benne 1 db rövidítés (mm)? Debreceni Egyetemen tanulok.
2016. okt. 25. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon átérzem a helyzeted, én tavasszal voltam így, szintén a Debrecenin. Csak akkor dobják vissza, ha nagyon nagy sületlenségeket írsz, súlyos hibák vannak a formázásban-szerkesztésben, vagy bebizonyosodik hogy plágium. Meg nálatok nem úgy van hog oldalszámot csak ahhoz kell írni amit szó szerint idéztél? mert nekünk így van.
2016. okt. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha megkövetelik az oldalszám feltüntetését is, és ez nálad sorozatosan elmaradt, abból lehet probléma, ezt a konzulenseddel kell tisztázni.

A szóismétlés, nem egyeztetett mértékegységek stb. olyan apróságok, amik ha nagyon zavaróak, akkor legfeljebb lerontják a dolgozat minősítését.

Az, hogy mikor dobják vissza, szakfüggő. Én még csak az alábbi esetekről hallottam:

- plagizálás

- a dolgozat nem tartalmazott semmi önálló eredményt

- olyan szakokon, ahol valami működőképes dolgot (is) kell alkotni (pl. program, szerkezet), ott ez a rész nem volt működőképes.

2016. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!