Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mernokinfot el lehet...

BME mernokinfot el lehet vegezni ugy, hogy kozepsuliban nem jartam faktra es erettsegim is csak kozepfoku lesz ugyanebbol?

Figyelt kérdés

2016. okt. 25. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2016. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miből?
2016. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Whoops azt kifelejtettem:D Matek
2016. okt. 26. 15:13
 4/10 dq ***** válasza:
32%

Sõt, kb semmilyen elõnyt nem adnak. Mármint mindent venni fogsz az elsõ félévben matekból, amit vennél a fakton. Sokkal hasznosabb a magyar vagy történelem (vagy nyelv) fakt, vagy bármi olyan, ami még egy kicsit érdekel, de már soha többé nem fogsz hozzányúlni.


Az egyetemrõl azt kell tudni, hogy mindenki tiszta lapot kap, ugyanonnan indul. Az értelmi képességed és a belefektetett munkád fog számítani, a középiskolából hozott anyag nem. (Sõt, kb félévrõl félévre tiszta lap, minden tárgyból)


(persze aki elvégzi az egyetemet, azok nagy része faktot végzett és emeltet tett, mert egyrészt élvezték a faktot, másrészt nem jelentett nehézséget az emelt érettségi. Ez nem jelenti azt, hogy elõnyt adott volna nekik.)


Ha a kérdés az, hogy ha annyival rosszabb vagy matekból, hogy nem éred el az emelt érettségi szintjét, akkor nem tanácsos, elég nagy ott a bukási ráta.

2016. okt. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért bőven ajánlott az emelt matek. Közép matekkal is elvégezhető ( én is úgy jöttem ide), viszont iszonyatosan gyorsan haladunk az anyaggal és teljesen más szellemiségű az anyag, mint közepen (míg ebbe emeltesként kicsit bele lehet kóstolni, meg lehet szokni, hogy itt bizonyítások vannak stb.) Viszont ha nem is tanulod emelt szinten, kezdj el szerintem még legalább az egyetem előtti nyáron ismerkedni az analízissel, deriválással, határértékszámolással stb (meg vektoralgebrával, ha nem akarod magad a számításelmélettel sem halálra szívatni. :D)


Ha van kérdésed, nyugodtan írj rám.

2016. okt. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dq ***** válasza:

Ezzel a számításelmélettel?

[link]


a leírása alapján egy fél deka vektoralgebra nincs benne (se lineáris algebra, se vektorkalkulus, se bármi amit az ember vektoralgebra szó alá várna)

2016. okt. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

előző: [link]


Az első zh nagy részét is az teszi ki.

2016. okt. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző: lemaradt az előző válaszomból, lehet, hogy a régebbi bsz-t találtad meg, mert 2014 óta van a BME-n új tanterv, de a mostaniban azért akad jócskán :)
2016. okt. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dq ***** válasza:

Én a szám.elm.-et és nem a bev.szám.elm.-et találtam.


(Nem kötekedni akartam, csak furcsa volt annyira hogy elhigyjem, hogy egy ilyen nevû tárgyhoz linalg (vagy vektorkalkulus) kelljen, és elsõre ezzel ellenkezõ információkat dobott a keresô))

2016. okt. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!:) ha van meg, johet!:D ha kerdesem van, akkor meg irok
2016. okt. 31. 18:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!